Ieguldot 8,5 miljonus eiro, būvēs jaunu RSU farmācijas studiju un zinātnes kompleksu
Foto: Publicitātes attēli

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piektdien, 20. novembrī, parakstījusi līgumu ar AS "UPB" par jaunā farmācijas studiju un zinātnes kompleksa būvniecību Rīgā, Konsula ielā 21, informē RSU.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 m2, būs modernas studiju telpas un zinātnes centrs, tostarp Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Būvdarbus plānots iesākt vēl šogad un noslēgt pusotra gada laikā.

Jaunā būve, kas papildinās Pārdaugavā izveidoto RSU studentu pilsētiņu, būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām ēkām, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Tajā plānots viens pazemes un pieci virszemes stāvi, kuros atradīsies RSU Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, studiju telpas un laboratorijas topošajiem farmaceitiem, kā arī zinātnes attīstībai nozīmīgā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Patlaban RSU farmācijas flangs mājo augstskolas centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, kur esošā infrastruktūra neļauj pilnvērtīgi attīstīt farmācijas jomas potenciālu, kas atzīts par perspektīvu gan nacionālā, gan ES līmenī, skaidro RSU pārstāvji.

"Šis ir nozīmīgs solis RSU studiju un pētniecības infrastruktūras attīstībā un resursu koncentrēšanā, no kura iegūs gan mūsu esošie un topošie studenti, gan mācībspēki un zinātnieki, gan arī sabiedrība kopumā, jo šajā ēkā tiks koncentrētas zināšanas un jaunas farmaceitiskās tehnoloģijas, kas palīdzēs izstrādāt inovatīvus risinājumus, radot jaunas zāļu formas," norāda RSU Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis.

Līgumcena par būvniecības darbiem ir 8 468 500 eiro, neieskaitot PVN, un projekts tiks realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu.

Kā norāda RSU Infrastruktūras departamenta direktors Dainis Zemešs, darbu kopējais izpildes termiņš ir 77 nedēļas no līguma noslēgšanas dienas, kas nozīmē, ka jaunajam kompleksam vajadzētu tikt nodotam ekspluatācijā 2022. gada pavasara noslēgumā. Papildus ēkas būvniecībai augstskola iepirks arī tehnoloģiskos risinājumus laboratorijas izveidei.

Līdz ar jaunā studiju un zinātnes kompleksa būvdarbiem ieguvums būs arī virknei studiju programmu, kas tiks modernizētas (otrā līmeņa profesionālā augstākās izglītības studiju programmas Farmācija, Rūpnieciskā farmācija un Medicīna, profesionālā maģistra studiju programma Klīniskā farmācija, kā arī doktora studiju programma Farmācija).

Objekts tiek attīstīts ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma "P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana" līdzfinansēta projekta "Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība" (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. "Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu" līdzfinansēta projekta "Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē" (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Medicīna PVN Rīgas Stradiņa universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form