Iesaistoties mājas iedzīvotājiem, īsteno jūgendstila ēkas fasādes renovāciju
Foto: Stabu 71

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), sadarbojoties ar mājas biedrību "Stabu 71", veikusi jūgendstila ēkas fasādes atjaunošanu un restaurāciju Rīgas centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ēkas fasādes renovācija notika ar programmas "Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā" atbalstu; projekta kopējās izmaksas – 42,84 tūkst. eiro (bez PVN), no kurām domes līdzfinansējums bija 18,58 tūkst. eiro.

Nams Stabu ielā 71 celts 1910.gadā kā tā laika Eklektisma stila arhitektūras paraugs. Pēc ēkas arhitekta Rūdolfa Donberga projektiem Rīgā uzcelts vairāk nekā 80 daudzstāvu mūra dzīvojamo māju, kas kļuvušas par Art Nouveau arhitektūras paraugiem mūsdienās.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: "Ēka Stabu ielā 71 ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kā arī UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma daļa. Ir liela atbildība īstenot tieši šāda līmeņa ēkas renovācijas darbus, redzam, ka mūsu uzkrātā pieredze sniedz iespēju veiksmīgi realizēt šādas sarežģītības pakāpes atjaunošanas projektus. Šī ēka šogad ir trešā, kas piedzīvo pilna apjoma fasādes renovāciju RNP vadībā, plānots nodot ekspluatācijā šogad vēl divu namu fasādes."

Mājas biedrība "Stabu 71" šā gada 11.janvārī pieņēma kopības lēmumu par ēkas fasādes renovāciju un jau pēc mēneša ēkas fasādes atjaunošanas darbu projekts tika iesniegts Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldē, savukārt projekts īstenots mazāk kā sešu mēnešu laikā.

Fasādes atjaunošanas darbus veica SIA "D-Luks būve", ēkas fasādes tehnisko dokumentāciju izstrādāja un autoruzraudzības darbu izpildi veica SIA "ADO birojs", savukārt ēkas būvuzraudzības darbu izpildi veica SIA "Roga M".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.