Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs projektos Rīgā plāno investēt 15 miljonus eiro
Foto: Publicitātes foto

Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs "Hepsor" divos projektos Rīgā, Āgenskalnā ieguldījis kopumā aptuveni piecus miljonus eiro. Nākamgad tas turpinās investēt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Hepsor" pirmajā Latvijā attīstītajā daudzdzīvokļu projektā Baložu ielā 7 ir pārdoti visi 18 dzīvokļi. Drīzumā tiks uzsākta dzīvokļu pārdošana projektā Baložu ielā 9.

Baložu ielā 7 dzīvokļu tirdzniecība tika uzsāka 2018.gada septembrī vienlaikus ar tās būvniecību. Kā aktīvāko pārdošanas posmu attīstītājs min periodu pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā 2019.gada decembrī. Projekts pilnībā tika realizēts 24 mēnešu laikā. Dzīvokļu pārdošanas vidējā cena - 2450 EUR/m2.

SIA "Hepsor" valdes loceklis Martti Krass portālam "Delfi" stāsta, ka, sākoties Covid-19 uzliesmojumam, tika ievērota piesardzība un pārskatītas pārdošanas prognozes. Vienlaikus lēmumi atcelt projektu attīstīšanu šīs pandēmijas dēļ nav pieņemti.

"Sākotnēji bija vērojams klientu intereses un dzīvokļu apmeklējumu kritums, kas līdz ar kredītiestāžu nostāju piesardzīgāk piešķirt finansējumu jauniem klientiem attīstītājiem varēja radīt bažas par iespēju sekmīgi izpārdot jaunuzbūvētos dzīvokļus. Tomēr jau jūnija vidū novērtējām, ka klientu interese un banku gatavība piešķirt finansējumu ir atgriezusies iepriekšējā līmenī. Ja Covid-19 krīze ieilgs, sagaidām, ka jauno projektu attīstīšana Rīgā kļūs vēl lēnāka, kā tas ir šobrīd, līdz ar to arī kvalitatīvu piedāvājumu jauno projektu segmentā būs mazāk," viņš pauž.

Baložu ielā 7, trīsstāvu ēkā iegādei tika piedāvāti septiņi divistabu, pieci trīsistabu un seši četristabu dzīvokļi ar pilnu apdari platībā no 40 līdz 87 m2. Ēka tika projektēta sadarbībā ar arhitektu biroju "Tectum", tās autors – arhitekts Uldis Bērziņš. Katram dzīvoklim pieejama noliktava, kas izvietota ēkas pagrabstāvā personisko mantu uzglabāšanai. Projekta slēgtajā teritorijā ir nodrošinātas 11 autostāvvietas.

"Dzīvojamā fonda segmentā klientu aktivitātes līmenis Latvijā ir daudz zemāks nekā Igaunijā (aptuveni 1500 darījumi Rīgā, salīdzinot ar 3500 Tallinā jauno dzīvokļu segmentā). Arī šobrīd attīstības un būvniecības stadijā esošo jaunbūvju skaits ir lielāks. Kopumā Covid-19 ietekme abās valstīs ir bijusi ļoti līdzīga - pēkšņais klientu intereses kritums, kas jau jūnijā tika aizstāts ar stabilu pieaugumu. Patlaban tirgus aktivitāte Igaunijā līdzīgi kā Latvijā ir tādā pašā līmenī kā pirms Covid-19, cenas ir saglabājušās stabilas, un visi projekti, kas bija būvniecības procesā pirms Covid-19, ir turpinājušies, uzsākot projektu būvniecību," par kaimiņvalsts tirgu stāsta Krass.

"Hepsor" Āgenskalnu vērtē kā vienu no pievilcīgākajiem Rīgas rajoniem, kur attīstīt jaunos projektus. Jaunu projektu būvniecība Āgenskalnā plānota arī nākotnē.

"Nākamā gada laikā plānojam attīstīt četrus jaunus projektus, piedāvājot Latvijas tirgū aptuveni 200 jauno dzīvokļu un 4000 m2 nomas platības. Kopējais investīciju apjoms būs aptuveni 15 miljoni eiro. Esam uzsākuši arī plānošanas procesu "Krasta City" biznesa kompleksa attīstīšanai. Sagaidām, ka 2021.gads būs notikumiem bagāts," stāsta SIA "Hepsor" valdes loceklis.

Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs "Hepsor" Latvijā darbojas kopš 2017. gada nogales un sadarbībā ar Igaunijas būvuzņēmēju "Mitt&Perlebach" īsteno vairākus dzīvojamos projektus galvaspilsētas klusajā centrā un Āgenskalnā, kā arī attīsta komerctelpas Rīgas pievārtē.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Igaunija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form