Inovāciju čempions šogad ir LMT; eksporta čempions - 'Karavela'
Foto: Lauris Vīksne

Ceturtdienas vakarā tika pasniegti gadskārtējie apbalvojumi konkursā "Eksporta un inovācijas balva". Par inovāciju čempionu šogad atzīts "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), bet eksporta čempiona tituls ticis uzņēmumam "Karavela".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursā tradicionāli tiek godināti uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā bijuši izcili eksportā kā arī radījuši jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus. Konkursu sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Latvijas eksportētāju asociāciju "Red Jackets" un finanšu institūciju "Altum" organizē Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Balvas tika pasniegtas četrās nominācijās "Eksportspējīgākais komersants", "Eksporta jaunpienācējs", "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts" un "Uz zināšanām balstīta inovācija", bet Valsts prezidents Egils Levits, kurš ir šī konkursa patrons, pasniedza speciālbalvu nominācijā "Eksporta čempions".

Šogad par visjaudīgāko eksportētāju atzīts pārtikas ražošanas uzņēmums "Karavela", kurš gada laikā spējis kāpināt eksporta apjomu par 28% un attīstījis inovatīvu produktu līniju vegānos konservus "Fish peas". "Karavela" savu produkciju šobrīd eksportē uz 46 valstīm. Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) balvu "Inovāciju čempions" pasniedza uzņēmumam "Latvijas Mobilais telefons", kurš pēdējā gada laikā veicis nozīmīgus ieguldījumus inovāciju attīstībā viedās mobilitātes un citās nozarēs.

Par eksportspējīgāko komersantu lielo un vidējo komercsabiedrību grupā tika atzīts audio risinājumu uzņēmums "Sonarworks", kuram izdevies gada laikā audzēt eksporta apjomu par 40%. Mazo komersantu grupā šajā nominācijā uzvarēja uzņēmums "Felici", kurš pazīstams ar zīmolu "Muesli Graci". Eksporta jaunpienācēju kategorijā uzvarēja videospēļu aprīkojuma ražotājs "Azeron", bet nominācijā "Uz zināšanām balstīta inovācija" visaugstāko novērtējumu saņēma uzņēmums "Lightspace technologies", kurš izstrādājis unikālas papildinātās realitātes brilles.

Savukārt par eksportspējīgāko jauno tūrisma produktu komersantu grupā konkursa žūrija nominēja uzņēmumu "Ragnar distribution", kurš attīstījis luksus glempingu tipa viesnīcu ķēdi, bet eksportspējīgāko tūrisma produktu biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā balvu saņēma Krāslavas amatniecības centrs.

Speciālbalvu "Drošs eksportētājs" no "Altum" saņēma pārtikas ražotājs "Balticovo", bet "Uzlecošās zvaigznes" titulu eksportētāju asociācija piešķīra koplietošanas transportlīdzekļu programmaparatūras izstrādātājiem uzņēmumam "Atom tech", kurš savu pakalpojumu jau šobrīd sniedz 25 pasaules valstīs.

Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2021" laureāti

Eksporta čempions – "Karavela"

Inovāciju čempions – "LMT"

Eksportspējīgākais komersants lielo un vidējo komercsabiedrību grupā

"Sonarworks"
"Pharmidea"
"Light guide optics international"

Eksportspējīgākais komersants mazo komersantu grupā

"Felici"
"Norde Plast"
"Platte"

Eksporta jaunpienācējs

"Azeron"
"Hackmotion"
"Wigiwama"

Uz zināšanām balstīta inovācija

"Lightspace technologies"
"Peruza"
"Controlit factory"

Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts komersantu grupā

"Ragnar distribution"
"Duna Brewery"
"Zuzeum"

Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā

Krāslavas amatniecības centrs
Āraišu ezerpils arheoloģiskais parks
Kolkas Lībiešu saieta nams

"Altum" specbalva "Drošs eksportētājs"

"Balticovo"

"The Red Jackets" specbalva "Uzlecošā zvaigzne"

"Atom tech"

"The Red Jackets žaketes"

"Snores"
"Felici"
"Azeron"

Konkursa norises laikā Latvijas eksportētāju asociācija "Red Jackets" prezentēja arī jaunākos "Eksporta barometra" datus, kuri aptver eksporta pienesumu tautsaimniecībā, eksportējošo uzņēmumu finanšu stāvokļa un produktivitātes novērtējumu. "Eksporta barometra" novērtējumā tiek prognozēts, ka Latvijas eksportējošo uzņēmumu izaugsme turpināsies arī nākošajos gados un valsts nospraustais mērķis līdz 2027. gadam kāpināt eksporta apmēru līdz 27 miljardiem eiro ir sasniedzams. "Eksporta barometru" veido Latvijas Eksportētāju asociācija "The Red Jackets" sadarbībā ar Lursoft, LDDK, Ekonomikas ministriju, Latvijas Banku un Zoomcharts.

Šogad konkursā "Eksporta un inovācijas balva" tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 133, bet finālam tika izvirzīti 52 uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.