Izveidota Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības konsultatīvā padome; to vadīs Andris Grafs
Foto: LETA

Trešdien, 22. aprīlī, ar Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājas Ivetas Zalpēteres rīkojumu ir izveidota pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības konsultatīvā padome, par kuras vadītāju iecelts Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs, portāls "Delfi" noskaidroja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda Zalpētere, padomē darbosies sabiedrībā atzīti eksperti, tādējādi tas dos pārliecību, ka izdosies veikt nepieciešamās pārmaiņas, lai Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldība atbilstu OECD noteiktajiem standartiem un labai pārvaldības praksei kopumā.

Padomei ir noteikti vairāki pamatuzdevumi. Padome izskatīs, sniegs viedokli un ieteikumus par pašvaldības izstrādātajiem stratēģisko dokumentu projektiem kapitāla daļu pārvaldības jomā. Tāpat padome sniegs priekšlikumus izpilddirektoram par pilsētas pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldību.

Par tās vadītāju iecelts Grafs, bet bez viņa padomē arī darbosies Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Tāpat padomē arī strādās Ārvalstu investoru padomes pārstāvis Māris Vainovskis un Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis.

"Konsultatīvās padomes izveide ir viens no pirmajiem soļiem, lai veidotu jaunu pilsētai piederošo uzņēmumu pārvaldības kultūru, pie kā dome iepriekš nav strādājusi pietiekami. Tas nozīmē ievērot OECD korporatīvās pārvaldības principus un izbeigt neefektīvo pārvaldības modeli," sacīja Grafs.

Viņaprāt, primāri pašvaldībā jānodefinē kārtība, kā tiek noteikti mērķi uzņēmumiem, kā tiek uzraudzītas uzņēmumu valdes un kādā veidā sadalās lomas, pilnvaras un atbildība starp pašvaldību un uzņēmumiem.

Tāpat ir jānosaka kārtība, kā nodrošināt informācijas pieejamību par uzņēmumu sniegumu un kādā procesā tiks atlasīti valdes un padomes locekļi. "Tas arī būs viens no pirmajiem padomes uzdevumiem – sniegt ieteikumus, kā šos aspektus ieviest praksē," skaidroja padomes vadītājs.

Pašvaldībā norāda, ka padome darbosies sabiedriskā kārtā un par darbu tās locekļi atlīdzību nesaņems.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iveta Zalpētere Andris Grafs Edgars Pastars Jānis Endziņš Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Līga Meņģelsone OECD Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form