'Jaunpils pienotava' pērn attīstībā investējusi 600 tūkstošus eiro
Foto: Shutterstock

Piena produktu ražotājs AS "Jaunpils pienotava" pagājušajā gadā attīstībā investēja 600 tūkstošus eiro un palielināja apgrozījumu līdz 11,540 miljoniem eiro, kas ir par 5,8% vairāk nekā 2016. gadā, ziņo "Lursoft" "Klientu portfelis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piena pārstrādātājs lielāko daļu produkcijas realizē vietējā tirgū. Pērn ieņēmumi no piena produktu pārdošanas Latvijā veidoja 8,455 miljonus eiro jeb 73,3% no kopējā apgrozījuma. Pārējos ieņēmumus 3,085 miljonu eiro apmērā "Jaunpils pienotava" guva, eksportējot savu produkciju.

Uzņēmuma lielākais tirgus ārpus Latvijas ir Vācija, kurā tas pārdeva produktus 1,984 miljonu eiro vērtībā jeb 17,2% apmērā no kopējā apgrozījuma. Salīdzinoši lieli eksporta tirgi ir arī Anglija, ASV, Izraēla, Īrija un Bulgārija.

2017. gadā piena pārstrādes uzņēmumu darbību Latvijā būtiski ietekmēja piena cenas kāpums, un "Jaunpils pienotava" nebija izņēmums. Uzņēmums pērn pārstrādāja par 14% mazāk piena, jo samazinājās piena olbaltumu saturošo produktu realizācija. Taču neskatoties uz to, par pienu tas samaksāja par 1,1 miljonu eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

"Jaunpils pienotava" gada pārskats liecina, ka uzņēmuma izejvielu, pamatmateriālu un izejvielu transporta izmaksas pieauga no 5,878 miljoniem eiro 2016. gadā līdz 7,010 miljoniem eiro 2017.gadā. Kopējās uzņēmuma pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas 2017. gadā pieauga par 16,5%, salīdzinot ar gadu iepriekš, un bija 10,725 miljoni eiro.

Attiecīgi, uzņēmuma tīrā peļņa samazinājusies – tā pērn bija 754 tūkstoši eiro jeb par 9,1% mazāk nekā 2016. gadā.

Pagājušajā gadā "Jaunpils pienotava" turpināja īstenot vairākus projektus, kuriem piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi. Piena pārstrādātājs pabeidza aktivitātes, kas nodrošina ražošanas jaudu palielināšanu, notekūdeņu attīstīšanas iekārtu montāžu, kā arī uzsāka projektu, kas efektivizēs krējuma ražošanu. Kopumā šajos projektos un uzņēmumu uzturošajās investīcijās "Jaunpils pienotava" ieguldīja 600 tūkstošus eiro.

Uzņēmums pagājušajā gadā nodarbināja 136 darbiniekus (2016. gadā – 142 darbiniekus), un tā kopējie maksājumi valsts kopbudžetā bija 433 tūkstoši eiro (2016. gadā – 474 tūkstoši eiro).

Šogad uzņēmums plāno pabeigt pērn iesāktos investīciju projektus. Tāpat tas iecerējis palielināt pamatproduktu - biezpiena un skābā krājuma - realizācijas un ražošanas apjomus, un meklēt jaunus eksporta tirgus.

"Jaunpils pienotava" dibināta 1997. gadā un tā nodarbojas ar piena pārstrādi un piena produktu ražošanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 853 723 eiro. Tā mātes uzņēmums ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Piena ceļš".

2016. gadā "Jaunpils pienotava" neto apgrozījums bija 10,911 miljoni eiro un peļņa pēc nodokļiem bija 829 tūkstoši eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV Eiropas Savienība Jaunpils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form