'Kalve Coffee', ieguldot 200 tūkstošus eiro, pārcēlusi grauzdētavu uz Jaunmārupi
Foto: Publicitātes foto

Uzņēmums SIA "Kalve Coffee", ieguldot aptuveni 200'000 eiro, pārcēlis tā kafijas grauzdētavu no VEF kvartāla uz Jaunmārupi, Mazcenu alejā 43b. Grauzdētava un noliktava kopumā 700 kvadrātmetru platībā nodrošinās septiņas darba vietas, izmantojot automatizētu iekārtu atbalstu. Jaunās grauzdētavas mājvieta nodrošina plašākas telpas, atvieglo loģistiku un līdz ar to stimulēs zīmola tālāko attīstību, informē uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro Gatis Zēmanis SIA "Kalve Coffee" līdzdibinātājs: "Grauzdētavas pārcelšana ir stāsts par augstvērtīgas "speciality" kafijas padarīšanu pieejamāku ikvienam. Tā ir mūsu misija un mēs ejam uz to ar ambicioza mērķa sasniegšanu – ja iepriekš vienā maiņā spējām uzgrauzdēt piecas tonnas kafiju, tad šobrīd šo esam divpadsmitkārtojuši, grauzdējot 60 tonnas vienā maiņā."

"Lai gan mūsu pirmā grauzdētava Ūnijas ielā vienmēr paliks siltās atmiņās, tomēr, augot pieprasījumam pēc KALVE grauzdētās kafijas, nācās meklēt plašākas telpas. Jaunmārupē atradām vietu, kas gan atbilda mūsu komercdarbības kodam un vajadzībām, gan apmierināja finansiāli. Pie tam meža klātbūtne un labi kaimiņi ir lielisks bonuss! Kas ir ne mazāk būtiski, jaunās telpas palīdzēs mums sertificēt vairākus biznesa procesus. Piemēram, pat fakts, ka telpas nav caurstaigājamas ļauj mums iegūt starptautisku biznesa procesu sertifikāciju," atklāj Raimonds Selga, SIA "Kalve Coffee" līdzdibinātājs.

Viens no veidiem kā ilgtspējīgums tiek iedzīvināts uzņēmuma darbībā esot, piemēram, grauzdētavas atkritumu samazināšana līdz absolūtam minimumam. Ja tie rodas, tos šķiro tālākai pārstrādei. Papildus tam ir ieviesti LEAN biznesa darbības principi, kas ļauj uzlabot darbību ritmu un ietaupīt laika un darba resursus un padarīt efektīvāku kolektīva darbību. Ne mazāk būtiski – "Kalve Coffee" ir ieguvusi bioloģisko sertifikāciju, kas nozīmē, ka uzņēmumam dota oficiāla atļauja strādāt ar BIO/Organic marķētiem produktiem. Paralēli tam tiek strādāts arī pie vairāku sertifikāciju un standartu ieviešanas, kas nākotnē vēl vairāk atspoguļosies zaļās uzņēmējdarbības principos.

"Kalve Coffee" birojs atrodas Rīgas centrā turpat, kur jaunā kafejnīca "Espresso Room Nr.2" – Baznīcas ielā 13.

"Kalve" ir privātais kafijas zīmols ar mērķi attīstīt un nostiprināt kafijas ražošanas, sagatavošanas un garšas baudīšanas kultūru videi draudzīgā veidā. SIA "Kalve Coffee" ir pilnībā vietējais Latvijas uzņēmums, kura īpašumā ir kafijas grauzdētava Jaunmārupē un divi veikali-kafejnīcas Stabu ielā 38 un Baznīcas ielā 13, Rīgā. "Kalve Coffee" ir sudraba godalgas īpašnieki "Roast Masters 2019" sacensībās, "Alliance for Coffee Excellence" un daļa uzņēmuma komandas ir "Specialty Coffee Association" biedri, kā arī iepērk zaļo kafiju pēc tiešās tirdzniecības ("Direct Trade") principiem.

Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 346 838 eiro, bet peļņa pēc nodokļu nomaksas 823 eiro, liecina "Lursoft" pieejamie dati. Uzņēmums pieder Karlīnei Eglei (17%), Jānim Andersonam (8%), Raimondam Zadvornovs (20%) un Gatim Zēmanim (55%). Kā patiesā labuma guvējs norādīts Gatis Zēmanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SIA Kalve Coffee Lursoft VEF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form