Kartupeļu audzētājs 'Piekalnes' attīstībā iegulda 400 tūkstošus eiro
Foto: Publicitātes foto

Valkas novada Vijciema pagasta zemnieku saimniecība "Piekalnes", kas ir sertificēts kartupeļu sēklas ražotājs un viens no lielākajiem kartupeļu audzētājiem, investējot 400 000 eiro, uzsākusi jaunas noliktavas būvniecību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No projekta kopējām izmaksām 274 400 eiro ir bankas "Citadele" līdzfinansējums.

Jaunajās, 1200 kvadrātmetrus lielajās telpās atradīsies laboratorija, saimniecības daļa un plaša noliktava kartupeļu uzglabāšanai.

Šā gada maijā uzsāktos noliktavas būvniecības darbus plānots pilnībā pabeigt līdz gada beigām. "Piekalnes" kartupeļus audzē sēklai, cietei un čipsiem un ar kartupeļiem nodrošina tādus uzņēmumus kā "Aloja Starkelsen" un "Orkla Latvija" ("Ādažu čipsi"), kā arī piedāvā sertificētus sēklas kartupeļus. Saimniecība audzē vairāk nekā trīsdesmit kartupeļu šķirnes, no kurām lielākā daļa ir ievestas no Vācijas izmēģinājumam, savukārt līdz desmit – ražošanai.

Saimniecības "Piekalnes" īpašniece Ināra Pakalna stāsta, ka jaunās telpas galvenokārt kalpos kartupeļu uzglabāšanai, un to apjoms sasniegs aptuveni 1000 tonnas, taču vasaras sezonā telpas izmantos arī kā graudu noliktavu.

"Pateicoties daudz plašākām telpām, ievērojami uzlabosim darba apstākļus, jo līdz šim esam strādājuši salīdzinoši mazās telpās. Esam iegādājušies arī jaunas iekārtas, kas paātrinās kartupeļu šķirošanas un tarošanas procesu," piebilst "Piekalnes" īpašniece.

Mazajiem uzņēmumiem aizdevumos "Citadele" šogad būs izsniegusi vairāk nekā pērn, liecina bankas sniegtā informācija. Mazie uzņēmumi finansējumu piesaista lielākoties tehnikas atjaunošanai, būvniecības projektiem un apgrozāmajiem līdzekļiem, kā arī pandēmijas ietekmē audzis pieprasījums pēc faktoringa ar pircēja riska apdrošināšanu.

Kreditētākās nozares mazo uzņēmumu segmentā ir lauksaimniecība un mežsaimniecība, un tām izsniegti 28% no kopējā finansējuma mazajiem uzņēmumiem, seko tirdzniecība – 20% un apstrādes rūpniecība – 15%. Pandēmijas ietekmē finansēšanas apjoms samazinājies nekustamā īpašuma, tūrisma, viesnīcu un ēdināšanas nozarēs.

"Redzam, ka mazo uzņēmumu noskaņojumu pandēmija nav būtiski pasliktinājusi, un pēc pavasara mēnešiem tie ir ātri pielāgojušies situācijai. Arī "Citadeles" līdzfinansētie projekti liecina, ka iecerētie investīciju projekti mazo uzņēmumu segmentā tiek realizēti atbilstoši plānotajam, turklāt visos Latvijas reģionos," saka "Citadeles" korporatīvās pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis Vaidas Žagūnis.

SIA "Piekalnes" pastāvīgi nodarbina septiņus darbiniekus, taču aktīvajā sezonā piesaista arī sezonas strādniekus.

Saimniecība "Piekalnes" darbību uzsāka 1996. gadā un nodarbojas galvenokārt ar kartupeļu, taču paralēli arī ar graudaugu, rapšu un pupu audzēšanu. Kopš 2000. gada "Piekalnes" ir vācu kartupeļu selekcijas un pavairošanas kompānijas "Norika" oficiālais pārstāvis Latvijā, piedāvājot tikai Vācijā veidotās kartupeļu šķirnes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ādažu čipsi Citadele Lauksaimniecība Vācija Valka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form