Klienti par piegādāto siltumenerģiju pagājušajā sezonā 'Rīgas siltumam' palikuši parādā 9,45 miljonus eiro
Foto: Pixabay

Klienti par piegādāto siltumenerģiju pagājušajā sezonā AS "Rīgas siltums" palikuši parādā 9,45 miljonus eiro, šodien preses konferencē informēja "Rīgas siltuma" valdes locekle Birute Krūze.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā uzņēmums izrakstījis rēķinus par 206,71 miljonu eiro. No tiem samaksāti 197,26miljoni eiro jeb 95,43%.

Savukārt nesamaksāti palika 9,45 miljoni eiro jeb 4,57%.

Kā norādīja Krūze, lielākā daļa parādu esot saistīti ar SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām ēkām. Viņa gan nenosauca precīzu summu, ko ir parādā RNP klienti, taču norādīja, ka tie parasti ir 70% līdz 80% no parādu summas.

Viņa uzsvēra, ka ir izvirzīti skaidri noteikumi, kā tiek pieslēgta apkure, pat ja ēkai ir parāds par iepriekšējā sezonā piegādāto siltumenerģiju.

Objektos, kur par siltumapgādi nav parādu vai tie nav lielāki par pieteikto neatgūstamā parāda summu, apkuri pieslēdz jebkurā klientam vēlamā laikā. Objektos, kuros ir izveidojies parāds, bet apkure nav atslēgta par parādiem, to pieslēdz, ja vidējā gaisa temperatūra trīs dienas pēc kārtas ir zem 8 grādiem un tiek saņemts iesniegums.

Savukārt objektos, kuri ir atslēgti no siltumenerģijas piegādes par parādiem, apkure tiek pieslēgta, ja vidējā gaisa temperatūra trīs dienas pēc kārtas ir zem 0 grādiem un ir veikta visa parāda atmaksa vai noslēgta vienošanās par parāda samaksas grafiku.

Visos gadījumos objektos ir jābūt veiktai hidrauliskajai pārbaudei.

Jau ziņots, ka 2020./2021.finanšu gada apgrozījums uzņēmumam bija 146,5 miljoni eiro, kas ir par 4% jeb 5,4 miljoniem eiro mazāks nekā gadu iepriekš.

Uzņēmuma gūtā peļņa bija 5,4 miljoni eiro, kas salīdzinot ar iepriekšējo attiecīgo periodu, ir par 66% jeb 10,2 miljoniem eiro mazāka.

Akciju sabiedrības EBITDA pārskata gadā ir par 28% mazāka nekā 2019./2020.finanšu gadā un uz 2021.gada 30.septembri tā bija 21,2 miljoni eiro.

2020./2021.finanšu gada vidējā āra gaisa temperatūra bija par 2,8 grādiem zemāka nekā gadu iepriekš, tādēļ patērētājiem tika piegādāts par 321 000 megavatstundu jeb 11% lietderīgās siltumenerģijas vairāk.

Samazinoties siltumenerģijas tarifam par 13% jeb 6,73 eiro par megavatstundu, ieņēmumi no siltumenerģijas realizācijas bija par 3% jeb 4,8 miljoniem eiro mazāki nekā attiecīgi iepriekšējā atskaites periodā.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.