Konkurences padome ļauj 'Mego' iegādāties 'IKI'
Foto: DELFI

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut darījumu, kurā SIA "Mego" vēlas iegādāties 'IKI' veikalu tīkla īpašnieku SIA "Palink", portālu "Delfi" informē padome.

KP lēma atļaut apvienošanos, jo tās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence un neizveidosies dominējošais stāvoklis nedz ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū lielveikalu vidē pilsētās, kurās darbojas "Mego" un "IKI" veikali, nedz Latvijas ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgū.

Lēmumā KP norāda, ka "Mego" un "Palink" kopējā tirgus daļa Latvijā ir mazāka par 10%, turklāt pilsētās, kurās darbojas abu uzņēmumu veikali (Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Liepājā), tiem pastāv spēcīga konkurence un darbojas arī konkurenti ar ievērojami lielāku tirgus daļu – SIA "Rimi Latvia" un SIA "Maxima Latvija".

Konkurences uzraugi arī norāda, ka, palielinoties apvienotā tirgu dalībnieka tirgus varai attiecībā pret nelielajiem piegādātājiem, palielinās arī tā atbildība šo sadarbību veidot godprātīgi un neuzspiest netaisnīgus sadarbības nosacījumus.

Mazumtirgotāju attiecības ar piegādātājiem regulē Konkurences likumā ietvertais dominējošā stāvokļa mazumtirdzniecībā ļaunprātīgas izmantošanas aizliegums, atgādina KP.

Kā vēstīts, pēc darījuma apstiprināšanas, 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš patreiz darbojas zem "IKI" zīmola un pieder "Palink", turpmāk darbosies zem "Mego" zīmola.

Lēmums par 100% "Palink" daļu pārdošanu tika pieņemts, lai optimizētu grupas aktivitātes un koncentrētu tās tirgos, kur darbība ir efektīvāka. Latvijā "Palink" nelielās tirgus daļas dēļ konkurētspēja bija apgrūtināta. Tāpat maksātnespējas process, ar ko "Palink" saskāries 2012.gadā, būtiski ietekmējis uzņēmuma kā ārvalstu investora, lēmumu pārtraukt investīcijas Latvijā.

"Mego" Latvijā darbojas kopš 1999.gada un tam pieder 36 veikali, kuros strādā vairāk kā 600 darbinieki. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī. Zem "Mego" zīmola kopumā Latvijā darbojas 53 veikali.

Uzņēmums reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,1 miljons latu. "Mego" pieder vairākām privātpersonām.

"Palink" dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 60 miljoni latu. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lietuvas uzņēmums "Palink", kas savukārt pieder Eiropas mazumtirgotāju aliansei "Coopernic".

Tags

Eiropa IKI Konkurences padome Lietuva Maxima Palink Rimi

Comment Form