Foto: LETA

Konkursā uz diviem telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" padomes locekļu amatiem pieteikušies 49 kandidāti, pastāstīja valstij piederošo "Tet" kapitāldaļu turētāja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" ("Possessor") pārstāvis Guntis Kārkliņš.

Viņš informēja, ka "Tet" padomes locekļu amatu kandidātu atlase notiks vairākās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa nominācijas komisija izskatīs kandidātu iesniegtos dokumentus un lems par konkursa atlases otrajai kārtai izvirzāmajiem kandidātiem.

Atlases komisijā darbosies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis un Politikas daļas direktora vietnieks Jānis Lielpēteris, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un "Possessor" valdes locekle Marina Podvinska. Komisiju vadīs "Possessor" valdes priekšsēdētājs Andris Gādmanis.

Otrajā kārtā kandidātiem tiks uzdots sagatavot komisijai prezentāciju ar stratēģisko redzējumu par noteiktām tēmām. Atlases trešajai kārtai tiks piesaistīta personāla atlases kompānija padziļinātai kandidātu kompetenču izvērtēšanai, atsauksmju iegūšanai, reputācijas un potenciālo interešu konflikta risku izskatīšanai.

"Tet" padomes locekļu kandidātu atlase tiek veikta divās kompetenču jomās - stratēģijas un biznesa vadības jomā un tehnoloģiju un inovāciju jomā.

Lai pretendētu uz padomes locekļu amatiem, kandidātiem jābūt ar nevainojamu reputāciju, jābūt iegūtai akadēmiskajai augstākajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai vadībzinībās, finansēs, ekonomikā, uzņēmējdarbības, tiesību zinātņu, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā, kas nodrošina nepieciešamo zināšanu un kompetenču kopumu, lai profesionāli pildītu "Tet" padomes locekļa uzdevumus.

Tāpat no kandidātiem tiek prasītas valsts valodas prasmes padomes locekļa uzdevumu profesionālai izpildei nepieciešamā apjomā, kā arī angļu valodas prasmes vismaz C1 līmenī.

Pretendentiem uz "Tet" padomes locekļu amatiem bija jāatbilst arī kādai no šīm prasībām - kandidātam jābūt vismaz triju gadu pieredzei vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā vai vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā valsts institūcijā, kas atbildīga par nozares politikas veidošanu, vai vismaz piecu gadu pieredzei vadošā akadēmiskā personāla amatā (profesors, asociētais profesors, docents, vadošais pētnieks), kas ietver arī pētniecību un zinātniskās publikācijas "Tet" darbības jomās.

Tāpat izvirzītas vēl virkne citu prasību, kurām kandidātiem bija jāatbilst, lai tie varētu pretendēt uz vienu no diviem "Tet" padomes locekļu amatiem.

Padomes locekļu mēnešalga noteikta līdz 3000 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Jautāts, kādēļ tiek meklēti jauni padomes locekļi, Kārkliņš skaidroja, ka tas nepieciešams, lai vienlaicīgi nodrošinātu padomes darbības pēctecību un jaunu ideju pienesumu kapitālsabiedrībā. Viņš arī uzsvēra, ka "Tet" turpmākās ilgtermiņa attīstības interesēs ir jāpanāk, ka tās padomes sastāvs ir sabalansēts, nodrošinot nepieciešamo zināšanu, kompetenču un pieredzes kopumu.

Tomēr par izmaiņām padomes sastāvā informācija tiks sniegta pēc tam, kad dalībnieku sapulce būs par to lēmusi, norādīja Kārkliņš, uzsverot, ka padomes locekļu skaitu nav plānots palielināt. Pašreiz "Tet" padomē strādā Gatis Kokins, Hannu Mati Mekinens, Jenss Fredriks Nisens, Džastins Veslijs Bankrofts, Dans Olovs Strembergs, Jānis Grēviņš un Jānis Brazovskis.

Iepriekš "Possessor" pārstāvji norādīja, ka, pamatojoties uz Publiskas personas kapitāldaļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu un Ministru kabineta noteikumiem "Valdes un padomes locekļu nominēšanas kārtība kapitālsabiedrībās, kurās kapitāla daļas pieder valstij vai atvasinātai publiskai personai" "Possessor" valde nolēma sākt korporatīvās pārvaldības labākās prakses principiem atbilstošu, atklātu un profesionālu "Tet" padomes locekļu amatu kandidātu atlases procesu diviem padomes locekļu amatiem.

"Tet" pieder valstij "Possessor" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions", "Data Experts", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" kapitāldaļu.

"Tet" grupas konsolidētais apgrozījums 2019. gadā bija 227,603 miljoni eiro, kas bija par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka par 13,3% un bija 36,202 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!