Konkursam uz "Rīgas satiksmes" valdi pieteikušies 176 kandidāti
Foto: LETA

Laika posmā no 24. oktobra līdz 7. novembrim izsludinātajam konkursam uz "Rīgas satiksmes" valdi tika saņemti 176 kandidātu pieteikumi, informē "Rīgas satiksme".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai atlasītu uzņēmuma valdi piecu cilvēku sastāvā, kandidātu tālākā vērtēšana notiks vēl divās kārtās. To veiks personāla atlases kompānija SIA "Human Source" un uzņēmumā izveidota valdes atlases nominācijas komisija.

Izveidotajā valdes atlases nominācijas komisijā iekļauti trīs "Rīgas satiksmes" padomes locekļi, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes priekšniece, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs – direktora vietnieks un Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas deleģētais pārstāvis.

Plānots, ka "Rīgas satiksmes" jaunās valdes piecu locekļu atlase varētu notikt līdz 2019. gada 31. decembrim.

Jāatgādina, ka "Human Source" piesaistīta arī AS "Latvenergo" padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai. Uzņēmums ir dibināts 2016. gada vidū, 2017. gada vidū tas reģistrēts PVN maksātāju reģistrā. Vienādās daļās "Human Source" pieder Ervīnam Čukuram un Artūram Bļinovam. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 88,3 tūkstoši eiro un peļņa 24,8 tūkstoši eiro, liecina "Crediweb.lv" dati.

"Rīgas satiksmes" konkursā tiks izraudzīts valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis attīstības un komercjautājumos, valdes loceklis finanšu jautājumos, valdes loceklis infrastruktūras jautājumos un valdes loceklis ekspluatācijas jautājumos.

Jau vēstīts, ka "Rīgas satiksme" palika bez valdes pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktās iepirkumu lietas. KNAB sāka kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem – par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013. gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013. gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Pēc lietas sākšanas visa toreizējā valde atkāpās no amatiem. Uzņēmuma valdē strādāja priekšsēdētājs Leons Bemhens, toreizējais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova (S), Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs ("Gods kalpot mūsu Latvijai"), kā arī partijas "Gods kalpot Rīgai" biedre Inese Švekle. "Rīgas satiksmei" tika iecelta pagaidu valde, kuras sastāvs laika gaitā mainījās, bet pašlaik to vada Ernests Saulītis un tajā strādā arī Armands Krūze, Juris Švanders un Jakrins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andrejs Požarnovs Transporta nozare Emīls Jakrins Gods kalpot Rīgai Jūrmalas dome KNAB Korupcija Latvenergo Pasažieru pārvadājumi Rīgas dome Rīgas satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form