Kooperatīvā 'Mežsaimnieks' apvienojušies jau 740 meža īpašnieku
Foto: LETA

Šīgada februārī kooperatīvā "Mežsaimnieks" apvienojušies 740 privāto meža īpašnieku no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko 13 300 hektārus meža platības, ziņo kooperatīvs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mežsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls pauda, ka kooperatīvā sabiedrība tika izveidota, lai īpašniekiem atvieglotu īpašuma apsaimniekošanu un netiktu lemts par tā pārdošanu. "Mēs strādājam sadarbojoties ar meža īpašniekiem, lai īpašums nes ne tikai estētisku baudījumu, ne tikai dod vietu, kur īpašniekam pastaigāt, palasīt sēnes, ogas, bet dod arī ekonomisko atdevi," uzsvēra Rozentāls.

Viņš minēja, ka īpašuma apsaimniekošana prasa zināšanas un pieredzi, tāpēc kooperatīvs sniedz meža īpašniekiem nozares profesionāļu atbalstu. "Esam kļuvuši par būtisku Latvijas meža nozares sastāvdaļu un, īstenojot ES fonda piesaistīto finansējumu, bezmaksas sniedzam konsultācijas meža īpašniekiem mežsaimniecības jautājumos," piebilda valdes priekšsēdētājs.

Kooperatīvā stāstīja, ka "Mežsaimnieks" par vienu no mērķiem ir izvirzījis meža īpašnieku tīklošanās pasākumus un pieredzes apmaiņas projektus, kuros patlaban tiešsaistē tiek pulcēti kooperatīva biedru.

"Ne visi meža īpašnieki ir labi mežkopji, ne visi ir labi tirgotāji. Mūsu misija ir palīdzēt meža īpašumu apsaimniekošanā tiem, kam šāda palīdzība ir nepieciešama. Iepriekšējais gads, līdz ar izmaiņām ikdienā, ir veicinājis mūs pievērsties sadarbībai ar klientiem ne tikai mežā, bet arī tiešsaistes vidē, kur pārrunājam aktuālo meža apsaimniekošanā," skaidroja Rozentāls.

2019.gadā kooperatīva apgrozījums bija 7,253 miljoni eiro, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt "Mežsaimnieks" peļņa bija 14 013 eiro, pretstatā zaudējumiem 20 208 eiro apmērā 2018.gadā.

2020.gada kooperatīva provizoriskais apgrozījums ir pieci miljoni eiro.

"Mežsaimnieks" reģistrēts 2012.gadā, un tā patiesais labuma guvējs ir Rozentāls. Kooperatīvam ir trīs reģionālie biroji Alsungā, Valmierā un Rēzeknē, kā arī konsultāciju centrs Rīgā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam