KP 'Apollo Kino' īpašniekam ļauj iegādāties 'Forum Cinemas Latvia', bet piemēro nosacījumus
Foto: LETA

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Igaunijā reģistrētai sabiedrībai OÜ "MM Grupp", kas Latvijā pārstāv vairākus uzņēmumus, tajā skaitā SIA "Apollo Kino", iegādāties citu Igaunijā reģistrētu sabiedrību OÜ "Forum Cinemas Latvia", kas arī Latvijā darbojas filmu izplatīšanas un demonstrēšanas tirgos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski tiktu ierobežota konkurence šajos konkrētajos tirgos, tāpēc, lai novērstu iespējamos riskus konkurencei, apvienošanās atļauta ar saistošajiem noteikumiem, OÜ "MM Grupp" apņemoties tās īpašumā esošos kinoteātra "Citadele" aktīvus, tajā skaitā darbiniekus un mantu, nodot nesaistītas trešās personas kontrolē.

Ņemot vērā, ka OÜ "Forum Cinemas Latvia" un OÜ "MM Grupp", kas pārstāv SIA "Apollo Kino", pirms apvienošanās bija tuvākie konkurenti filmu demonstrēšanas tirgū Rīgā, KP paredz, ka apvienošanās radītu būtiskus šķēršļus efektīvai konkurencei minētajā tirgū – būtiski samazinātos konkurences spiediens uz kinoteātri "Apollo Kino", ko iepriekš radīja tā lielākais konkurents OÜ "Forum Cinemas Latvia" kinoteātris "Citadele". Savukārt ar OÜ "MM Grupp" paziņoto vēlmi atvērt kinoteātri tirdzniecības centrā "Rīga Plaza", kur iepriekš atradās kinoteātris "Multikino", kā arī ar plānoto jauna kinoteātra atvēršanu tirdzniecības centrā "Domina Shopping", sagaidāms, ka vienīgais no OÜ "MM Grupp" neatkarīgais kinoteātris Rīgā būtu "Cinamon", kas nespētu izdarīt efektīvu konkurences spiedienu uz apvienošanās dalībniekiem. Tā rezultātā būtiski negatīvi varētu tikt ietekmēta konkurence un rezultātā arī patērētāji.

OÜ "MM Grupp" ir liela ietekme arī filmu izplatīšanas tirgū Latvijas teritorijā. To ietekmē arī OÜ "MM Grupp" būtiskā tirgu daļa (ap 80 %) kinofilmu demonstrēšanas tirgū Rīgā. Pēc apvienošanās pastāv risks, ka kinoteātriem, kas neietilpst SIA "Apollo Kino" koncernā, nebūs iespējas izdarīt pietiekamu konkurences spiedienu, lai panāktu vienlīdzīgu attieksmi filmas izplatīšanas noteikumu piemērošanā. Tieši SIA "Apollo Kino" lēmums par konkrētās filmas izrādīšanu var būt izšķirošs, lai filma tiktu izplatīta Latvijā un nonāktu neatkarīgu kinoteātru ekrānos. Tas var būtiski ietekmēt kinoteātros demonstrējamo filmu klāstu. Ņemot vērā OÜ "MM Grupp" būtisko ietekmi filmu izplatīšanas un demonstrēšanas tirgos, tie būs augsti koncentrēti vienas grupas uzņēmumu ietvaros, kas būtiski kavēs, ierobežos un deformēs konkurences abos tirgos.

KP, konstatējot, ka apvienošanās rezultātā var rasties vai nostiprināties dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski ierobežota konkurence konkrētajā tirgū, ir tiesīga noteikt saistošos noteikumus, kurus izpildot iespējams novērst apvienošanās negatīvās sekas uz konkurenci. Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP uzskata par pamatotu atbalstīt un noteikt saistošos noteikumus.

Saistošie noteikumi paredz, ka, pirmkārt, apvienošanās rezultātā OÜ "MM Grupp" īpašumā drīkst nonākt visas OÜ "Forum Cinemas Latvia" piederošās SIA "Stockmann Centrs" pamatkapitāla daļas, kas nav tieši saistītas ar kinofilmu izplatīšanas vai kinofilmu izrādīšanas biznesu un kas reorganizācijas ceļā tiek nodalītas no OÜ "Forum Cinemas Latvia" aktīviem.

Otrkārt, atlikušo OÜ "Forum Cinemas Latvia" biznesa daļu (kinoteātri "Citadele" ar tā aktīviem, darbiniekiem un mantu, kā arī telpu lietošanas tiesībām) OÜ "MM Grupp" apņemas viena kalendārā gada laikā nodot kontrolē trešajai personai, kura pati vai tās īpašnieki nav saistīti ar OÜ "MM Grupp". Tādējādi tiks nodrošināts, ka kinofilmu demonstrācijas tirgū nepalielināsies koncentrācija un apvienošanās rezultātā šajā tirgū neradīsies negatīvas sekas, skaidro KP.

Ja viena kalendārā gada laikā OÜ "MM Grupp" neizdodas atrast personu, kurai pēc KP apstiprinājuma nodot OÜ "Forum Cinemas Latvia" aktīvus, kuri saistīti ar kinoteātra "Citadele" darbību, šajā procesā ir jāiesaista profesionāla trešā persona, kas specializējas šādu darījumu organizēšanā, lai pusgada laikā noslēgtu aktīvu nodošanas procesu.

Ar saistošajos noteikumos piedāvāto kinoteātra "Citadele" uzņēmuma nodošanu trešās personas kontrolē faktiski tiks novērsta apvienošanās ietekme uz minētajiem tirgiem, tādēļ KP secina, ka apvienošanās ir atļaujama.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Domina Shopping Forum Cinemas Konkurences padome Stockmann
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form