KP piebremzē 'Mēness aptieku' izplešanās plānus Āgenskalnā; viena aptieka būs jāpārdod
Foto: LETA

Konkurences padome (KP) piemērojusi saistošu noteikumu darījumam, kurā “Mēness aptieku” tīkla īpašniece AS „Sentor Farm aptiekas” plānojusi iegādāties aptieku, kas atrodas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā. Lai iegādātos minēto aptieku, „Sentor Farm aptiekas” pirms tam būs jāpārdod tai piederošā aptieka, kas atrodas pretī Āgenskalna tirgum, portāls ”Delfi” uzzināja KP.

Šobrīd slimnīcas teritorijā esošā aptieka „Paula Stradiņa aptieka" pieder SIA „Farma Balt aptieka". Izvērtējot situāciju tirgū, KP atzina: lai aizsargātu iedzīvotāju intereses, „Paula Stradiņa aptiekas" īpašnieku maiņu iespējams atļaut vien ar tādu saistošo noteikumu, kas nodrošina aptieku konkurenci Āgenskalna mikrorajonā.

Šobrīd visas trīs Āgenskalna tirgus rajonā esošās aptiekas pieder „Sentor Farm aptiekas", bet pēc KP saistošo noteikumu izpildes viena no tām piederētu citam īpašniekam, nodrošinot konkurenci starp aptiekām un izvēles iespējas patērētājiem.

Pretim Āgenskalna tirgum esošā aptieka „Sentor Farm aptiekas" jāpārdod kādai trešajai personai, kas ir neatkarīga un ne tieši, ne netieši nav saistīta ar AS „Sentor Farm aptiekas".

Tas nozīmē, ka ne šobrīd, ne pēc darījuma aptiekas pircēja amatpersonas un prokūristi nedrīkst būt amatpersonas, prokūristi vai darba ņēmēji AS „Repharm" grupas, kurā ietilpst AS „Sentor Farm aptiekas", uzņēmumos.

Tāpat pircējam ar „Repharm" grupas uzņēmumiem nedrīkst pastāvēt kredītsaistības, ķīlas līgumi, vienas un tās pašas personas nedrīkst būt aptiekas ieguvēja un atsavinātāja daļu vai akciju īpašnieki, kā arī nedrīkst pastāvēt citas līdzīgas saistības.

Kopš apvienošanās, kas īstenota 2009.gadā, līdz 2015.gada 1.janvārim ir spēkā KP piemērotie saistošie noteikumi, kas liedz AS „Sentor Farm aptiekas" un „Recipe Plus" bez īpašas KP atļaujas pārpirkt aptiekas Rīgā, Jēkabpilī, Talsos un Dobelē - pilsētās, kurās šiem uzņēmumiem jau ir ievērojama tirgus vara.

Saistošo noteikumu mērķis ir novērst šo uzņēmumu 2009.gadā īstenotās apvienošanās negatīvo ietekmi uz tirgu un nepieļaut, ka samazinās zāļu pieejamība iedzīvotājiem. Tieši šie noteikumi ļāva KP izvirzīt nosacījumus šobrīd plānotajam darījumam.

"Sentor Farm aptiekas" 100% īpašnieks ir Vadims Telica, kurš ir arī sabiedrības padomes priekšsēdētājs. Kopā ar viņu padomē darbojas Atis Zariņš un Jeļena Ņikitina, savukārt valdes priekšsēdētājs ir Jānis Romanovskis, bet valdē ir Svetlana Grenge, Jonas Jazbutis, Alla Čudovska.

"Sentor Farm aptiekas" apgrozījums 2011.gadā bija 53,13 miljoni latu, un gads tika noslēgts ar 4,6 miljonu latu peļņu.

Tags

Recipe Plus Sentor Farm

Comment Form