Krīze visiem vēl nav beigusies, bet ir cerības. 'Delfi' intervija ar ekonomikas ministru
Foto: LETA

Krīze visiem Latvijas iedzīvotājiem nebūt nav beigusies un jābūt godīgiem pret sevi – īstermiņā ekonomikas prognozes patlaban ir drūmas, tomēr ilgtermiņā skats ir optimistisks, jo uzņēmēji pielāgojas un kļūst konkurētspējīgi pasaules tirgos, intervijā portālam "Delfi" saka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V). Ministrs ir pārliecināts, ka pozitīvas pārmaiņas tuvāko gadu laikā jutīs katrs iedzīvotājs. Tāpat ministrs apstiprina, ka valdībai būs jāizšķiras par atbalsta sniegšanu vai nesniegšanu atsevišķiem uzņēmumiem, jāpanāk vienošanās par nodokļu sistēmas reformu, kā arī jāpatur prātā – riska grupā valstī ir ap 100 000 mazkvalificētu strādājošo, kuru prasmes neizbēgami būs jāpilnveido atbilstoši tirgus prasībām.

Neskatoties uz drūmo fonu, ko rada jaunākie iekšzemes kopprodukta rādītāji un vismaz divu lielu uzņēmumu lūgums pēc palīdzības, ministrs ir optimistisks par valdības izvēlēto ceļu un nosauc vairākus risinājumus, kuru pozitīvos augļus ilgākā laika posmā jutīs kā uzņēmēji, tā iedzīvotāji. Piemēram, top kārtējā elektrības tarifu reforma, kas no 2018. gada palīdzēšot lielajiem pašmāju uzņēmumiem.

"Ja runājam par ekonomiku, mums ir jāskatās uz īstermiņa lietām un vidējā termiņa lietām. Kopumā es esmu ļoti priecīgs, ka Latvijā veidojas veselīga inovatīva ekonomika. Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā pirmo reizi ir tehnoloģiju uzņēmums – "Mikrotīkls" – kurš 99% eksportē un sācies kā startaps. Tā ir zināma bezdelīga, kas rāda, ka ekonomikas struktūra sāk mainīties," pārliecināts ir Ašeradens.

"Arī tiem informācijas un tehnoloģiju nozares uzņēmumiem, kuri eksportē, mēs redzam izcilus izaugsmes rādītājus. Tāpat esmu priecīgs, ka apstrādes rūpniecība ir saņēmusies. Izlaides apjomi pieaug, Latvijas uzņēmēji spēj ražot eksportspējīgus produktus un pieaug tirgi, kur spējam pārdot pakalpojumus. Īstermiņā situācija nav iepriecinoša, bet vidējā termiņā es esmu optimists par Latvijas izaugsmi," turpina ministrs.

Tags

Arvils Ašeradens Daugavpils Dzintars Eiropas Savienība Investīcijas Liepājas Metalurgs Privatizācijas aģentūra Stenders Valmieras stikla šķiedra

Comment Form