"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" plāno būvēt jaunu un multifunkcionālu ražotni Latvijā, pārceļot uz to ražošanu no pašreizējās "Laimas" ražotnes Miera ielā, portālam "Delfi" pavēstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Ražotnes būvniecībā plānots ieguldīt vairākus miljonus eiro, taču precīzs investīciju apmērs atkarīgs no ražotnes atrašanās vietas.

Mikša portālam "Delfi" skaidro, ka pašlaik tiek izpētītas divas iespējas – jauno ražotni būvēt pašreizējās "Staburadze" ražotnes teritorijā Rīgā, Artilērijas ielā, vai arī kaut kur Rīgas tuvumā. "Kamēr nav pieņemts lēmums par jaunās ražotnes būvniecības vietu, nav iespējams precīzi pateikt investīciju apmērus. Taču aptuveni tie varētu būt vismaz 15 miljoni eiro, ja ražotne tiks celta "Staburadzes" teritorijā, savukārt, ja tā tiks celta Rīgas tuvumā, investīcijas būs daudz lielākas," viņa min.

"Šis ieguldījums papildinās "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" investīcijas, kas pēdējo divu gadu laikā sasniegušas vairāk nekā 10 miljonus eiro, padarot šo par vienu no lielākajiem ieguldījumiem pārtikas ražošanas nozarē Latvijā," uzsver "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" valdes priekšsēdētājs Eriks Smits-Hansens.

Iecerēts, ka jaunā ražotne nodrošinās jaunas ražošanas iespējas šokolādes un citu saldumu segmentā, tostarp iespēju ražot produktus citiem "Orkla" uzņēmumiem.

Trīs gadu laikā uz jauno ražotni tiks pārcelta ievērojama daļa "Laima" produkcijas ražošanas, kamēr noteikta daļa ražošanas tiks pārvietota arī uz citiem "Orkla" māsasuzņēmumiem reģionā.

Smits-Hansens norāda, ka pašreizējā "Laima" ražotne Miera ielā ir strukturāli un tehnoloģiski novecojusi un līdz ar to nav piemērota mūsdienīgiem ražošanas procesiem. "Tas ir labirints ar neskaitāmām ēkām, stāviem un paplašinājumiem, kas celti dažādos gadu desmitos," viņš skaidro.

Gala lēmumu par ražotnes atrašanās vietu plānots pieņemt 2017. gada laikā, bet jaunās ražotnes būvniecību plānots pabeigt līdz 2019. gada beigām.

"Laimas" biroja ēka Miera ielā saglabāsies kā "Laimas" galvenā mītne, kurā uzturēsies uzņēmuma vadība, produktu attīstības, mārketinga, pārdošanas un administratīvā komanda. Tāpat tajā atradīsies "Laimas šokolādes muzejs".

Pašreizējo "Laimas" ražotni Miera ielā pēc ražošanas pārvietošanas 2019. gada beigās pārvaldīs "Orkla" īpašuma apsaimniekotāji. Pašlaik nav nekādu plānu par telpu izmantošanu, min Mikša.

Uzņēmumā arī informē, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" valdes priekšsēdētāja amatā šā gada 1. februārī stāsies pašreizējais "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" finanšu direktors un valdes loceklis Toms Didrihsons. Pārmaiņas vadības komandā tiek veiktas, jo Smits-Hansens ir pabeidzis uzņēmuma iegādi un integrāciju "Orkla" grupā.

Šo pārmaiņu ietekmē uzņēmums neplāno darbinieku skaita samazinājumu 2017. gadā. Savukārt 2018. un 2019. gadā tiks veiktas atsevišķas izmaiņas, kas ietekmēs mazāk kā 10% no uzņēmuma darbiniekiem. "Tomēr jebkādu darbinieku sastāva izmaiņu gadījumā "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" politika ir piedāvāt darbu vakantajās pozīcijās citās uzņēmuma ražotnēs vai sniegt palīdzību, meklējot jaunas darba iespējas," uzsver kompānija.

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāv tādus produktu zīmolus kā "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi" un "Taffel". Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku.

Tags

Laima Staburadze

Comment Form