'Latvenergo' padomē uz laiku iecelti trīs pārstāvji no Ekonomikas ministrijas
Foto: DELFI

AS "Latvenergo" akcionāru sapulce trešdien ievēlēja "Latvenergo" pagaidu padomi trīs locekļu sastāvā, informēja "Latvenergo" pārstāvji.

Padomē strādās pārstāvji no Ekonomikas ministrijas (EM) - Irēna Bērziņa, Edijs Šaicāns un Edmunds Valantis.

Padomes pirmajā sēdē par tās priekšsēdētāju tika ievēlēts Valantis, par priekšsēdētāja vietnieku - Šaicāns. Bērziņa tika iecelta arī "Latvenergo" revīzijas komitejā, kurā darbu turpina arī Torbens Pedersens, Svens Dinsdorfs un Marita Salgrāve.

Padomes locekļi pienākumus pildīs līdz brīdim, kad konkursa kārtībā tiks izraudzīta jauna padome.

EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis pauda nostāju, ka "Latvenergo" padomē strādās speciālisti ar pieredzi valsts pārvaldē un enerģētikā, un viņu uzdevums būs nodrošināt koncerna darbības un mērķu izpildes pārraudzību līdz darbu uzsāks padome piecu cilvēku sastāvā, kuras komplektēšanai norit augustā uzsāktais konkurss.

"Man kā valsts nozīmīgākā enerģētikas uzņēmuma akciju turētājam svarīgi, lai kompānijas pārvaldība noritētu atbilstoši tiesību aktos noteiktajam un darbotos visas atbildīgās institūcijas," uzsvēra Eglītis.

Bērziņa ir EM Stratēģiskās un finanšu vadības departamenta direktore, un EM strādā kopš 1997.gada. Šaicāns ir EM Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktors, pirms tam strādājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, arī Ķekavas novada pašvaldībā. Savukārt Valantis ieņem EM Valsts sekretāra vietnieka amatu, iepriekš strādājis VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un SIA "Latvijas garantiju aģentūra".

Jau ziņots, ka šogad 19.jūnijā tika atlaista "Latvenergo" padome un tās vietā tika iecelta pagaidu padome, bet no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 1.jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Konkurss uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem tika izsludināts 9.augustā. Tajā pieteicās 79 pretendenti.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais ''DNB bankas'' vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas ''airBaltic'' valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ''Rīga'' bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS ''Valsts nekustamie īpašumi'' padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ''RB Rail'' valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Savukārt pagaidu padomes sastāvā bija ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Comment Form