Latvijā pieaugusi elektrības cena
Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos novērotas gan kāpjošas, gan krītošas cenu tendences, informē AS "Latvenergo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 142,28 EUR/MWh, Lietuvā – 142,44 EUR/MWh, kas vienoti pieauga par 12%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 135,24 EUR/MWh, kas ir kāpums par 10% pret iepriekšējo nedēļu.

"Nord Pool" nedēļas sistēmas cena pieauga par 16% līdz 20,15 EUR/MWh. Elektroenerģijas cenas Centrāleiropas valstīs pagājušajā nedēļā – Polijā vidēji 115,09 EUR/MWh, Vācijā 115,10 EUR/MWh, bet Austrijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 112,97 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu galvenokārt veicināja par 7% zemāka vēja izstrāde, kuras straujš samazinājums bija vērojams nedēļas vidū, tai atkal palielinoties nedēļas nogalē.

Turklāt elektroenerģijas patēriņš "Nord Pool" reģionā pieauga par 3%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Elektroenerģijas cenu augšupvērstu tendenci Baltijas valstīs turpināja ietekmēt neplānots elektropārvades savienojuma NordBalt (Zviedrijas SE4 apgabals – Lietuva) atslēgums, turklāt enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 8%, un plūsmas no Polijas saruka par 15% pret iepriekšējās nedēļas datiem. Turklāt energoproduktu tirgū bija vērojama cenu pieauguma tendence.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 1% un bija 449 GWh.

Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 111 GWh. Arī Igaunijā patēriņš bija par 1% mazāks nekā nedēļu iepriekš, un tika patērētas 128 GWh.

Lietuvā elektroenerģijas patēriņš bija 210 GWh, kas pieauga par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā pieauga par 11%, un kopā tika saražotas 258 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms samazinājās par 7% līdz 61 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde bija par 1% mazāka nekā nedēļu iepriekš, un bija 80 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjoms kāpa par 35% līdz 117 GWh elektroenerģijas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 55%, Igaunijā – 63%, bet Lietuvā – 56%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.