Latvijas dalība izstādē 'Astana Expo 2017' izmaksās apmēram 800 000 eiro
Foto: LETA

Latvijas dalības starptautiskajā izstādē "Astana Expo 2017" šā brīža plānotais budžets ir apmēram 800 000 eiro, žurnālistiem pirmdien pastāstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš gan piebilda, ka kopējās izmaksas vēl var mainīties un tiks precizētas.

Pēc viņa teiktā, Latvijas valsts šogad nav finansējusi pašmāju uzņēmēju dalību izstādē Kazahstānā, līdz ar to finansējums ir pašu dalībnieku. Uzņēmumu piesaiste dalībai izstādē vēl turpinās. Minimālās izmaksas vienam Latvijas uzņēmumam, lai piedalītos izstādē Kazahstānā, būs sākot no 2 200 eiro, neskaitot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu, uz ko iespējams pretendēt, piedaloties izstādē.

Dalību pasākumā plānots organizēt tematiskajās nedēļās - tranzīta un loģistikas nedēļā, izglītības, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (ITK) nedēļā, reģionālajā nedēļā. Dalība "Astana Expo 2017" kādā no tematiskajām nedēļām būs apvienota ar tirdzniecības misiju.

Viņš norādīja, ka uzņēmumu interese par dalību izstādē līdz šim bijusi liela. Līdz dalībai izstādē apstiprināti desmit uzņēmumi, bet ar apmēram 50 uzņēmumiem notiek sarunas par tehniskajām detaļām. Latvijas uzņēmēji varētu būt ieinteresēti piedalīties izstādē, lai parādītu sevi, kā ar dibinātu kontaktus ar sadarbības partneriem Kazahstānā un citās valstīs, kā arī piedalītos tirdzniecības misijās.

LTRK pēdējos mēnešos aktīvi turpināja saskaņot paviljona vizuālo izskatu, kas nu ir paveikts. Ēkas ir milzīgas, lielas un vērienīgas. Kopējā "Astana Expo 2017" paviljona platība 25 hektāri, no kuriem Latvijas uzņēmumiem atvēlēti 365 kvadrātmetri.

Viens no sarežģītākajiem darbiem bija atrast Latvijas paviljona arhitektoniskos risinājumus. Pagājušajā nedēļā saskaņots Latvijas paviljona izskats un tehniskās nianses. Līdz 26. maijam Latvijai jānodod paviljons lietošanā.

AS "Latvijas Dzelzceļš» (LDz) valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš teica, ka LDz finansiāli atbalstīs Latvijas dalību izstādē, jo uzskata par svarīgu iespēju pārliecinoši pārstāvēt sevi starptautiskajā tirgū un tā norisēs. Tāpat LDz izstādē saredz biznesa intereses, jo daudz strādā pie paplašināšanās starptautiski. LDz Latvijas stendā plāno parādīt dabai draudzīgus, inovatīvus risinājumus, tostarp reprezentēt darbu pie ūdenņraža lokomatīves, akcentējot Latvijas vārdu kā valsti ar zināšanu kapacitāti.

Bērziņš pauda pārliecību, ka LDz ir spēris pirmos soļus kā globāla un inovatīva kompānija, ar kuriem var rēķināties starptautiskā mērogā. Pēc viņa teiktā, LDz izstādē Kazahstānā ir iespēja trīs mēnešu garumā uzrunāt kravu īpašniekus, piedāvājot viņiem loģistikas risinājumus. LDz dalībā izstādē ieguldīto finansējumu izdosies atgūt atpakaļ desmitkārtīgi.

Latvijas paviljona "Astana Expo 2017" direktors Ansis Egle sacīja, ka paviljona vadmotīvs ir koncepts par Latviju kā tikšanās vietu. Latvija izstādē tiks pozicionēta kā sava veida tilts starp Rietumiem un Austrumiem. Latvijas paviljonā iecerēts likt lietā inovatīvas tehnoloģijas, kas būs papildinātās ar realitātes un virtuālās realitātes risinājumiem.

Paviljona arhitekte, idejas autore Agnese Lāce papildināja, ka Latvijas paviljonā tiks konstruēti trīs atšķirīga augstuma dārgakmeņi, no kuriem lielākais būs 4,8 metrus augsts, bet mazākais - trīs metrus augsts. Dārgakmeņi vizuāli mainīsies, piemēram, pārtopot no dzintariem par pērlēm. Dārgakmeņos varēs ieiet un, uzliekot virtuālās realitātes brilles, cilvēki tajos varēs iztēloties, ka lasa dzintarus Baltijas jūras krastā.

Izstādē Latvijas uzņēmumiem tiks nodrošinātas arī konferenču iespējas, lai tie varētu prezentēt savas idejas potenciālajiem darījumu partneriem un tādējādi varētu sasniegt mērķus un intereses.

Jau vēstīts, ka Latvijas stenda konceptuālais nosaukums ir "Tikšanās vieta Latvija - enerģija ir mūsu dabā". Ar šo nosaukumu tiek uzsvērtas Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma priekšrocības un iespējas radīt pievienoto vērtību, ko sniedz Latvijas uzņēmumi un augsta līmeņa eksperti dažādās nozarēs.

Izstāde no 2017. gada 10. jūnija līdz 10. septembrim norisināsies Astanā, Kazahstānā. Izstādes plānotais apmeklētāju skaits ir 2-5 miljoni cilvēku, no kuriem 85% - Kazahstānas iedzīvotāji, bet 15% - citu valstu viesi. Izstādes tēma ir "Nākotnes enerģija".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Expo 2017 Jānis Endziņš Kazahstāna Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form