Latvijas eksports un imports pērn mazāks nekā Lietuvā un Igaunijā
Foto: stock.xchng

2015. gadā Latvijas eksporta un importa apmērs joprojām bija mazāks nekā Lietuvas un Igaunijas, savukārt lielākais ārējās tirdzniecības bilances deficīts starp Baltijas valstīm bija Lietuvai, informē Centrālajā statistikas pārvalde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tās apkopotie dati liecina, ka pagājušajā gadā Latvijas eksporta apmērs bija 10,372 miljardi eiro, Lietuva eksportēja preces 22,984 miljardu eiro vērtībā, bet Igaunija – 11,629 miljardu eiro vērtībā.

Tostarp Latvija 73% no valsts kopējā eksporta apmēra izvedusi uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, savukārt Lietuva uz ES valstīm izvedusi 61% no kopējā eksporta apmēra, bet Igaunija – 75% no kopējā valsts eksporta apmēra.

Latvijas preču izvedums uz Lietuvu pērn bija 19% no kopējā valsts eksporta apmēra, bet uz Igauniju – 12%. Lietuva uz Latviju izveda 10% no kopējā Lietuvas eksporta apmēra, bet uz Igauniju – 5% no kopējā valsts eksporta apmēra. Savukārt Igaunija uz Latviju izveda 10% no kopējā valsts eksporta apmēra, bet uz Lietuvu – 6% no kopējā eksporta apmēra.

Pagājušajā gadā Latvijas importa apmērs bija 12,489 miljardi eiro, Lietuva importēja preces 25,397 miljardu eiro apmērā, bet Igaunija – 13,073 miljardu eiro apmērā.

Tostarp no ES valstīm Latvija ievedusi 79% no kopējā importa apmēra, Lietuva – 67%, bet Igaunija – 83% no kopējā importa apmēra.

Latvijas ievedums no Lietuvas pērn bija 18% no kopējā Latvijas importa apmēra, bet no Igaunijas Latvija ieveda 8% no kopējā valsts importa apmēra. Lietuva no Latvijas ieveda 8% no kopējā Lietuvas importa apmēra, bet no Igaunijas – 3% no kopējā valsts importa apmēra. Savukārt Igaunija no Latvijas ieveda 9% no kopējā valsts importa, kā arī no Lietuvas – 9% no kopējā importa apmēra.

Apkopotie dati liecina, ka 2015. gadā ārējās tirdzniecības bilance visām trim Baltijas valstīm bija negatīva un Lietuvai bija lielākais ārējās tirdzniecības bilances deficīts starp Baltijas valstīm. Latvijai ārējās tirdzniecības deficīts bija 2,117 miljardi eiro, Lietuvai – 2,413 miljardi eiro, bet Igaunijai – 1,444 miljardi eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eksports Igaunija Imports Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form