Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis arī Šlesera dēls, nopelnot 10,8 miljonus eiro
Foto: F64

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro, liecina laikraksta "Dienas Bizness" izdotais ikgadējais žurnāls "100 Latvijas lielākie pelnītāji".

Tādejādi viņš Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstā ierindojies 6.vietā. Žurnāls norāda, ka Šlesera dēls sarakstā iekļuvis pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA "Regma 1", kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam. Pērn "Regma 1" strādāja ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču peļņu ģenerējis vesels kompāniju tīkls.

Pēdējos gadus Edvards Šlesers darbojies arī kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvis Indijā un Dienvidaustrumāzijā. LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere - Lāce portālam "Delfi" sacīja, ka LIAA Sabiedriskā pārstāvja Indijā un Dienvidaustrumāzijā līgums ar Šleseru noslēgts 2015. gada 22. oktobrī un bijis spēkā līdz 2017. gada 22. aprīlim.

Sabiedriskie pārstāvji nesaņemot atlīdzību, bet līguma ietvaros organizējot sadarbību starp ārvalstu un Latvijas uzņēmējiem, investīciju piesaisti, apzinot iespējamos Latvijas ārējās tirdzniecības tirgus un to apgūšanas nosacījumus. Tāpat sagatavo priekšlikumus Latvijas uzņēmēju ārējās tirdzniecības darbībai, veicinot šādu pasūtījumu piegādi LIAA, kā arī nodibina kontaktus ar fiziskām un juridiskām personām vai citām organizācijām, kuras varētu veicināt LIAA mērķu, funkciju un uzdevumu īstenošanu.

Pirmo reizi Latvijas lielāko pelnītāju topā ir arī Ventspils uzņēmējs Olafs Berķis, kurš ar 21,516 miljonu peļņu ieņem 4.vietu.

Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta 1.vietā otro gadu pēc kārtas ir interneta maršrutēšanas iekārtu ražotāja "Mikrotīkls" līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš ar 32,531 miljona eiro peļņu, 2.vietu un 3.vietu ieņem "ABLV Bank" bankas īpašnieki Ernests Bernis (27,086 miljoni eiro) un Oļegs Fiļs (26,875 miljoni eiro).

Pelnītāju topa pirmajā desmitniekā ir arī Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis Genadijs Ševcovs (5.vieta, 16,323 miljoni eiro), farmācijas holdinga "Repharm" padomes priekšsēdētāja Jeļena Ņikitina (7.vieta, 9,014 miljoni eiro), "Repharm" līdzīpašnieks Josifs Apts (8.vieta, 8,996 miljoni eiro), uzņēmējs Vladimirs Ivanikins (9.vieta, 8,82 miljoni eiro).

Latvijas lielāko pelnītāju desmitnieku noslēdz uzņēmējs Guntis Rāvis (7,885 miljoni eiro). Viņš ir viens no megapelnītāju saraksta veterāniem, norāda žurnāls.

Jau vēstīts, ka Latvijas miljonāru saraksta veidotāji šodien atklās valsts 100 turīgākos cilvēkus. Latvijas 100 turīgāko cilvēku saraksts tiks prezentēts plkst.11 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga", Slokas ielā 1, Rīgā.

Tags

ABLV Bank Bizness Guntis Rāvis Mikrotīkls Oļegs Fiļs Ventspils

Comment Form