Laukaugu un dārzkopības produkcijas audzētāji 4,4 miljonu eiro atbalstu varētu sākt saņemt nākamnedēļ
Foto: Shutterstock

Nākamajā nedēļā, kas ir ātrāk nekā plānots, varētu sākties 4,4 miljonu eiro atbalsta izmaksāšana laukaugu un dārzkopības produkcijas audzētājiem, kuri nesaņēma kompensācijas pagājušā gada rudenī, apstiprināja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš piebilda, ka atbalstu plānots sākt izmaksāt ātrāk, jo Lauku atbalsta dienests (LAD) ir pielicis papildus pūles un piesaistījis papildu cilvēku resursus, kā arī modernās tehnoloģijas, lai paātrinātu atbalsta administrēšanu.

Jau februārī ziņots, ka, lai atbalstītu arī laukaugu un dārzkopības produkcijas audzētājus, kuri nesaņēma kompensācijas pagājušā gada rudenī, ZM, konsultējoties ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, nolēma pārdalīt daļu šim gadam paredzētā pārejas posma valsts atbalsta (PPVA) finansējuma šim mērķim. No 4,4 miljonu eiro finansējuma vienu miljonu eiro plānots piešķirt par dārzeņu, augļu koku, ogulāju un kartupeļu platībām. Savukārt 3,4 miljoni eiro tiks izmaksāti par laukaugu platībām, izņemot ziemājus.

ZM atbalstu piešķirs, pamatojoties uz pagājušā gada vienotā iesniegumā deklarētajām un apstiprinātajām platībām. Vienlaikus ministrijā uzsvēra, ka atbalstu nepiešķirs par ziemāju platībām un par platībām, par kurām jau rudenī tika izmaksāta kompensācija par plūdu un ilgstošu lietavu radītajiem zaudējumiem.

Pērn rudenī Latviju piemeklēja ilgstošas lietavas, kuru dēļ daudzviet applūda lauki, nodarot ievērojamus postījumus zemniekiem. Šī iemesla dēļ 29 Latvijas novados tika izsludināta ārkārtas situācija.

Lai kompensētu šo lietavu nodarītos postījumus, Latvijas valdība akceptēja 14,87 miljonu eiro izmaksāšanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Tāpat no šīs budžeta programmas tika nolemts piešķirt 98 300 eiro Lauku atbalsta dienestam un 13 285 eiro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram neparedzēto izdevumu segšanai, kas saistīti ar plūdos cietušo platību apsekošanu.

Source

LETA

Tags

Jānis Dūklavs Lauku atbalsta dienests
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form