LIAA biznesa inkubatoros savas idejas centīsies attīstīt 336 jauni uzņēmumi
Foto: Pixabay

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2020. gada rudens biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Pavisam uzņemti 77 uzņēmumi inkubācijas un 259 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā, informē LIAA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Vērtējot 2020. gada rudens uzsaukumā pieteiktos uzņēmumus, secināms, ka uzņēmēji Latvijā vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm - attālinātu pakalpojumu nodrošināšanas platformas ("Zero Contact Services"), produkti, kas uzlabo dzīves kvalitāti ("Swipo") un veicina veselīgu dzīvesveidu, kā arī netiek aizmirsts par izklaidi ar nebijušām inovācijām ("Storm Adventures"). Ceru, ka visiem jaunuzņemtajiem uzņēmējiem pietiks drosmes un jaudas šos produktus virzīt tālāk pasaules tirgū," stāsta LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore.Laura Očagova.

2020. gada rudens uzņemšanā LIAA biznesa inkubatoros saņemti 220 pieteikumi inkubācijas programmai un 313 pieteikumi pirmsinkubācijas programmai. Salīdzinot ar 2020. gada pavasara uzņemšanu, pieteikumu skaits inkubācijai nav būtiski mainījies (pieaugums par 9 pieteikumiem), bet pieteikumu skaits pirmsinkubācijai ir audzis (pieaugums par 23). 2020. gada rudens uzņemšanā visvairāk inkubācijas pieteikumu saņemts Jūrmalas (31 pieteikums), Jelgavas (29), Radošo industriju (24) un Siguldas (18) biznesa inkubatorā. Visvairāk pirmsinkubācijas pieteikumu bija Radošo industriju (35), Jūrmalas (33), Liepājas (28) un Valmieras (23) biznesa inkubatorā.

2020. gadā LIAA biznesa inkubatoros pavisam saņemti 431 pieteikums inkubācijas programmai (2019. gadā - 473) un 612 pieteikumi pirmsinkubācijas programmai (2019. gadā - 658). Šogad vislielākais interesentu skaits par inkubācijas programmu bija Jūrmalas (52 pieteikumi), Jelgavas (50), Siguldas (42), Radošo industriju (40) un Liepājas biznesa inkubatorā (35). Savukārt visvairāk pirmsinkubācijas pieteikumu saņēma Radošo industriju inkubators (69 pieteikumi), Jūrmalas (59), Liepājas (57), Valmieras (47) un Jelgavas biznesa inkubators (44).

Salīdzinot ar 2019. gadu, pieteikumu skaits inkubācijai un pirmsinkubācijai ir nedaudz sarucis par attiecīgi 7,2% un 8,3%. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides 2016. gadā visaugstākais pieteikumu skaits tika sasniegts 2019. gadā, kad inkubācijas programmai bija pieteikušies 473 uzņēmumi un pirmsinkubācijas programmai 658 biznesa idejas.

2020. gada rudens uzņemšanā inkubācijas programmā uzņemti 77 jaunie uzņēmumi. Visvairāk jauno uzņēmumu pievienojušies Ogres biznesa inkubatorā - 8 uzņēmumi. No visiem jaunajiem inkubācijas programmas dalībniekiem visvairāk ir pārstāvēti uzņēmumi, kuri darbojas pārtikas produktu ražošanā, apģērbu ražošanā, koksnes, koka izstrādājumu, korķa, salmu un pīto izstrādājumu ražošanā, elektrisko iekārtu ražošanā, smaržu un kosmētisko līdzekļu ražošanā, spēļu un rotaļlietu ražošanas, datorprogrammēšanas un informācijas pakalpojumu nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad vairāk uzņēmumu koka izstrādājumu, apģērbu, spēļu un rotaļlietu ražošanas, datorprogrammēšanas un datu apstrādes jomā

2020. gadā inkubācijas programmā pavisam uzņemts 151 uzņēmums. Visvairāk jauno uzņēmumu uzņemti Ogres (15 uzņēmumi), Siguldas (14), Jūrmalas (13), Liepājas (12), Ventspils (12) un Radošo industriju (12) biznesa inkubatorā. LIAA biznesa inkubatoru atbalsta programmas piemērotas dažādu jomu uzņēmumiem. 2020. gadā jaunuzņemto inkubācijas dalībnieku vidū vispopulārākie uzņēmējdarbības virzieni ir dažādu apģērbu ražošana, koka, korķa, salmu un pīto izstrādājumu ražošana, spēļu un rotaļlietu ražošana, datorprogrammēšana un datu apstrāde, uzturēšana un ar to saistītās darbības.

Pirmsinkubācijas programma ir sešus mēnešus ilga bezmaksas programma biznesa ideju autoriem. Tajā biznesa ideju autoriem ir trīs uzdevumi: pielāgot produktu vai pakalpojumu tirgus pieprasījumam, apstiprināt biznesa modeļa dzīvotspēju, aprēķināt nepieciešamo darbinieku skaitu, finanšu resursus un identificēt, kur šos resursus iegūt.

2020. gada rudens uzņemšanā pirmsinkubācijas programmā uzņemti 259 biznesa ideju autori (2020. gada pavasarī - 255). Visvairāk jaunu pirmsinkubācijas dalībnieku uzņemti Daugavpils (22 ideju autori), Jūrmalas (20), Madonas (20), Radošo industriju (20), Liepājas (20) un Ventspils (20) biznesa inkubatorā. Pavisam 2020. gadā pirmsinkubācijas programmai pievienojušies 514 biznesa ideju autori (2019. gadā - 536). Gada griezumā visvairāk jaunu pirmsinkubācijas dalībnieku ir uzņemti Jelgavas (49 ideju autori), Madonas (40), Liepājas (40), Radošo industriju (40), Siguldas (40) un Valmieras (40) biznesa inkubatorā.

Inkubācijas programmas dalībnieku uzdevums ir attīstīt savus produktus vai pakalpojumus, kā arī palielināt savus resursus un zināšanas, lai nākotnē kļūtu par globāli konkurētspējīgu un eksportējošu uzņēmumu. Inkubators šī procesa gaitā palīdz noteikt uzņēmuma prioritātes un rast risinājumus problēmsituācijām. Programma ilgst četrus gadus vai tik ilgi, kamēr dalībnieks ir sasniedzis savus attīstības mērķus.

LIAA Madonas biznesa inkubatorā inkubācijas programmā dalību ir sācis uzņēmums "Swipo". Tas ir jaunās paaudzes viedais kontrolieris, kas nodrošina digitālo ievadi jaunā veidā un kas ir izmantojams kā autonomi, tā arī integrējams visdažādākajās ierīcēs.

Radošo industriju inkubatora jaunais dalībnieks "Don't Panic" ir dizaina risinājumu uzņēmums, kurš nodarbojas ar dizaina, instalāciju, scenogrāfijas un nestandarta projektu realizēšanu gan privātajā, gan mākslas sektorā. Tā projekts "Nepieradinātās naktsmītnes" saviem klientiem sniedz iespēju palikt pa nakti jaunās, vēl nebijušās un šķietami neiespējamās vietās kā, piemēram, "Spoguļnamiņā" virs Amatas upes. Klientam sniegta iespēja palikt pa nakti īpaši veidotā instalācijā ar dažādiem uzdevumiem un spēles elementiem, radot neaizmirstamu piedzīvojumu.

Jūrmalas biznesa inkubatora dalībnieks "Broccoli" ir inovatīvs, sociāli atbildīgs urbānās lauksaimniecības uzņēmums, kas savā darbībā spēj nodrošināt garšaugu un zaļumu produkciju, tos ražojot videi draudzīgā veidā.

LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā pievienojies uzņēmums "Meat Future", kas ražo bezgaļas produktus. Šobrīd "Meat Future" sortimentā ir divu veidu bezgaļas burgeru plācenīši ar augstu uzturvērtību, kas gatavoti no bietēm un zirņu proteīna, un bezgaļas pastēte, kas izstrādāta no kartupeļiem.

Talsu biznesa inkubatora dalībnieks "Eli Pet Products" ražo kaltētas zivju uzkodas suņiem.

Valmieras biznesa inkubatorā uzņemts "Zero Contact" Services. Uzņēmums projektē un izstrādā personīgos pakomātus ar ledusskapja funkciju, kas paredzēti lietošanai ārpus telpām.

Jūrmalas biznesa inkubatora jaunā dalībnieka "Storm Adventures" radītais "Storm!" ir viesuļvētras piedzīvojums izklaidei un izglītošanai. Dodoties īpaši sagatavotā trasē, cilvēks piedzīvo vētras stihiju sākot no stipras brīzes līdz pat 130 km/h spēcīgam orkānam.

Tāpat Jūrmalas biznesa inkubatorā uzņemta "DoctoWell" programmatūras sistēma, kas nodrošina pacientu, speciālistu un iestāžu darba automatizēšanu, datu pieejamību, kā arī viegli lietojamu digitālo vidi pakalpojumu sniegšanai.

LIAA Ogres biznesa inkubatoram pievienojies uzņēmums "PrintOnPack.com". Tā misija ir īstenot vienkāršu mīkstā iepakojuma salīdzināšanas un pasūtīšanas platormu, kurā satiekas iepakojuma pasūtītājs un iepakojuma ražotājs.

Visā Latvijā darbojas 13 LIAA biznesa inkubatori (Daugavpilī, Jūrmalā, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā, Ventspilī un Radošo industriju inkubators Rīgā) un 3 biznesa inkubatoru atbalsta vienības (Cēsīs, Jēkabpilī un Bauskā), kuru darbību finansē ERAF projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" un Latvijas Republika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form