'Lidl Latvija' zaudējumi sasnieguši 51,59 miljonus eiro
Foto: DELFI

Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Lidl Latvija" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.marta līdz šā gada 28.februārim, strādāja ar 722 955 eiro apgrozījumu, kas ir 16,4 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 2,1 reizi, sasniedzot 51,59 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tostarp pagājušajā finanšu gadā "Lidl Latvija" ieņēmumus guva tikai saistībā ar nekustamā īpašuma iznomāšanu un apsaimniekošanu.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi pagājušajā finanšu gadā bija saistīti ar to, ka "Lidl Latvija" vēl nebija sākusi pamatdarbību, proti, mazumtirdzniecību, un līdz ar to neguva būtiskus ieņēmumus.

Kompānijas gada pārskats atklāj, ka "Lidl Latvija" zaudējumus pamatā veido personāla izmaksas, kas sasniegušas 20,893 miljonus eiro, un pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, kas pieaugušas līdz 21,364 miljoniem eiro.

"Lidl Latvija" personāla izmaksas, kas iekļauj atlīdzību par darbu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un pārējās sociālās nodrošināšanas izmaksas, pagājušajā finanšu gadā pieauga 2,7 reizes – no 7,693 miljoniem eiro līdz 20,893 miljoniem eiro. Tostarp valdes locekļiem atlīdzība par darbu samazinājusies no 992 536 eiro līdz 742 347 eiro.

Savukārt kompānijas pārējās saimnieciskās darbības izmaksas pieaugušas par 27,8%, sasniedzot 21,364 miljonus eiro. Tostarp šajā postenī iekļautās personāla izmaksas veidoja 5,8 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 11,7%, informācijas tehnoloģiju un administrācijas izmaksas palielinājušās par 92,6%, sasniedzot 4,685 miljonus eiro, ar nekustamo īpašumu saistītās izmaksas pieaugušas 3,1 reizi, sasniedzot 2,453 miljonus eiro, transporta izmaksas veidoja 2,445 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 42,4%, bet komandējumu izmaksas samazinājušās par 39,9% - līdz 2,251 miljonam eiro.

Pēc pārskatā minētās informācijas, bilances vērtība uzņēmumam piederošajai zemei finanšu gada beigās, proti, 2021.gada 28.februārī bija 66,677 miljoni eiro, kamēr gadu iepriekš tā bija 44,036 miljoni eiro, savukārt bilances vērtība ēkām un būvēm bija 103,99 miljoni eiro, kamēr gadu iepriekš – 13,09 miljoni eiro.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka iepriekšējā finanšu gadā "Lidl Latvija" aktivizēja loģistikas centru Dzelzavas ielā, Rīgā, iegādājās vairākus nekustamos īpašumus, kā arī turpināja vairāku mazumtirdzniecības veikalu celtniecību Latvijā.

Kopumā pārskata gada laikā uzņēmums ilgtermiņa aktīvos ieguldīja 90,721 miljonu eiro, kamēr gadu iepriekš – 73,791 miljonu eiro.

Vadības ziņojumā arī teikts – tā kā "Lidl Latvija" mērķis ir atvērt mazumtirdzniecības ķēdes "Lild" veikalus Latvijā, pārskata gadā kompānija ieguldīja būtiskus līdzekļus darbinieku atlasē un apmācībā.

Pēc gada pārskatā minētā, vidējais darbinieku skaits kompānijā gada laikā pieauga no 237 darbiniekiem līdz 723 darbiniekiem, taču 2021.gada 28.februārī uzņēmumā kopumā strādāja 1726 darbinieki.

Vadības ziņojumā arī sacīts, ka "Lidl Latvija" plāno turpināt sagatavošanās darbus mazumtirdzniecības ķēdes "Lidl" veikalu atvēršanai Latvijā un sākt gūt peļņu no pamatdarbības – mazumtirdzniecības.

Kompānijas gada pārskatā arī teikts, ka "Lidl Latvija" apzinās pašreizējās situācijas sarežģītību visā pasaulē Covid-19 pandēmijas dēļ, un uzņēmums būs gatavs atvērt pirmos veikalus Latvijā, kad epidemioloģiskā situācija stabilizējies un riski samazināsies.

"Sabiedrības vadība uzskata, ka esošā situācija ir pārejoša un veic pasākumus, lai tuvāko gadu laikā gūtu ieņēmumus no mazumtirdzniecības veikaliem. Ja esošā situācija kļūs ilglaicīga un netiks novērsta, sabiedrībai varētu būt nepieciešams finansiāls atbalsts," sacīts gada pārskatā, piebilstot, ka 2021.gada 12.martā kompānija saņēma netiešā dalībnieka "Lidl Stiftung & Co. KG" sniegtu apliecinājumu par finansiālā atbalsta sniegšanu, ja tāds kompānijai būtu nepieciešams finanšu saistību savlaicīgai izpildei.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.marta līdz 2020.gada 29.februārim, "Lidl Latvija" apgrozījums bija 43 998 eiro, bet kompānijas zaudējumi bija 24,165 miljoni eiro.

"Lidl" ir pārstāvēts 30 pasaules valstīs ar vairāk nekā 10 500 veikaliem. Baltijas valstīs pašlaik "Lidl" veikali strādā tikai Lietuvā.

Kompānija "Lidl Latvija" reģistrēta 2016.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 251,5 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vācijas "C E - Beteiligungs-GmbH".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.