Lidosta 'Rīga' palielinās darbinieku skaitu
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Starptautiskā lidosta "Rīga", gatavojoties plānotajam lidojumu un pasažieru skaita pieaugumam, palielinās darbinieku skaitu vairākās amatu kategorijās, "Delfi Bizness" informēja lidostā. Šā gada pirmajā ceturksnī plānots izveidot vismaz 50 jaunas štata vietas galvenokārt aviācijas drošības jomā un tehniskajās profesijās jauno bagāžas sistēmu apkalpošanas vajadzībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Darbs lidostā prasa īpašas apmācības un sagatavošanu, tāpēc esam laikus uzsākuši jaunu darbinieku piesaisti, lai līdz vasaras lidojumu sezonas sākumam būtu labi sagatavojušies pasažieru skaita pieaugumam. Šajā gadā plānojam apkalpot 6,3 miljonus pasažieru, un tas nozīmē, ka mums jābūt gataviem nodrošināt lidostas pakalpojumus par 16 procentiem vairāk pasažieru nekā iepriekšējā gadā," skaidro lidostas Personāla departamenta direktore Inga Rame.

Lidostā skaidro, ka lielākais jauno darbinieku skaits būs nepieciešams aviācijas drošības jomā, lai nodrošinātu raitu pasažieru, rokas un reģistrētās bagāžas drošības pārbaudi un uzraudzītu vispārējo kārtību lidostā, tostarp pievērst uzmanību nepieskatītai bagāžai un lidostas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanai, kā arī kontrolētu caurlaižu režīma ievērošanu.

Lai sāktu darbu aviācijas drošības inspektora amatā, lidostas Mācību centrā nepieciešams iziet specializētas vairākas nedēļas ilgas apmācības un ir jāiegūst atbilstošs sertifikāts, – apmācības jaunajiem darbiniekiem tiek ieskaitītas apmaksātajā darba laikā. Strādāt aviācijas drošības inspektora amatā var, sākot no 21 gada vecuma, jābūt labām valsts valodas un angļu sarunvalodas zināšanām.

Savukārt, lai strādātu ar lidostas bagāžas pārbaudes rentgeniekārtām, darbiniekiem jābūt arī labai krāsu izšķirtspējai. Tāpat darbiniekiem jāpiemīt spējai koncentrēties un noturēt uzmanību. Ņemot vērā, ka lidosta "Rīga" strādā 24/7 režīmā, daudzi operatīvie darbi, arī aviācijas drošības inspektoru darbs tiek organizēts maiņās.

Lidostai modernizējot reģistrētās un rokas bagāžas sistēmas un uzstādot jaunas bagāžas pārbaudes un transportēšanas sistēmas, darbā tiek aicināti arī bagāžas transportēšanas sistēmu tehniķi un tehniķi–mehatroniķi, kuri ikdienā uzraudzīs un nodrošinās šo sistēmu netraucētu darbu. Šajās jaunajās amata vietās lidosta aicina darbā cilvēkus ar tehnisko izglītību, vēlams – mehatronikā, vismaz divu gadu pieredzi elektrotehniķa vai līdzīgā specialitātē un labām valsts valodas un angļu valodas zināšanām.

Pērnā gada laikā lidostā tika apmācīti un darbu uzsāka aptuveni 500 jauni darbinieki, un lidostas "Rīga" strādājošo skaits – vairāk nekā 1400 nodarbināto – pārsniedz pirmspandēmijas laika rādītājus.

Lidostā "Rīga" pērn apkalpoti 5,38 miljoni pasažieru, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika apkalpoti 2,35 miljoni pasažieru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.