Līdz 2022. gadam plānots uzbūvēt pārvadu no Tvaika ielas uz Kundziņsalu
Foto: LETA

Rīgas brīvostas pārvalde sākusi projekta "Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu" realizāciju, ko paredzēts pabeigt līdz 2022. gadam, informēja Rīgas Brīvostas pārvaldes pārstāve Vita Gerharde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Brīvostas valdes sēdē trešdien tika apstiprināti atklāta iepirkuma konkursa "Satiksmes pārvada no Tvaika ielas uz Kundziņsalu būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība" rezultāti, tādējādi tuvākajā laikā varēs sākt tehniskā projekta izstrādes darbus.

Projekts paredz nodrošināt tiešu Kundziņsalas savienojumu ar Rīgas pilsētas arteriālo ceļu tīklu, uzlabot transporta mobilitāti ostas teritorijā, kā arī kravu transporta un iedzīvotāju piekļuvi Kundziņsalai. Projekts tiek īstenots, piesaistot Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda specifiskā atbalsta līdzfinansējumu, kas ir paredzēts, lai īstenotu pasākumus drošības līmeņa uzlabošanai Latvijas lielajās ostās un novērstu problemātisko punktu radītos ierobežojumus.

Būvprojekta izstrādi paredzēts veikt līdz 2018. gada beigām, pēc tam sākot būvniecības darbus. Atklātā konkursā kā būvprojekta izstrādātāja un autoruzraudzības veicēja tika izvēlēta personu apvienība "SIA "Vektors T" un SIA "BRD Projekts"".

Kā skaidro Gerharde, Kundziņsala ir brīvostas teritorija, kurā pašlaik notiek visstraujākā ostas termināļu attīstība, bet pašreiz tai nav tieša savienojuma ar Rīgas pilsētas arteriālo ceļu tīklu un kravu nogādāšanai Kundziņsalā tiek izmantots tikai viens tilts. Strauji pieaugot kravu plūsmai, tas kļūst par šķērsli ostas darbībai un attīstībai, viņa atzīst.

Tā kā Kundziņsalā attīstās galvenokārt konteineru pārkraušanas termināļi un loģistikas centri, tad laba autoceļu infrastruktūra ir ļoti nozīmīga, piebilst Gerharde. Jauna tilta izbūve uz Kundziņsalu nodrošinās nepieciešamo kravu plūsmu, kā arī samazinās troksni, vibrācijas un gaisa piesārņojumu Kundziņsalas dzīvojamā rajonā. Kundziņsalas iedzīvotājiem ostas autotransporta plūsma kļūs mazāk traucējoša un būs iespējas plānot jaunus sabiedriskā transporta maršrutus.

Savienojums ar Kundziņsalu būs loģisks papildinājums Rīgas domes uzsāktajam Tvaika ielas rekonstrukcijas projektam, kura mērķis ir transporta plūsmas novirzīšana tālāk no dzīvojamiem rajoniem un tādas ceļu infrastruktūras izveidošana, kas novērstu sastrēgumus, troksni un gaisa piesārņojumu, teica Gerharde.

Rīgas brīvostas pārvaldes Attīstības departamenta direktors Ivo Dubkevičs norādījis, ka šis projekts kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta īstenoto Tvaika ielas rekonstrukciju un satiksmes pārvada izbūvi pāri dzelzceļa sliežu ceļam starp Viestura un Tvaika ielām nodrošinās, ka pēc dažiem gadiem kravu transports gan uz ostas termināļiem, gan uz uzņēmumiem Eksportostā un Andrejsalā apbrauc Rīgas pilsētas centru.

Plānots, ka darbi pie pārvada būvniecības būtu jāpaveic divu būvniecības sezonu laikā, līdz ar to tā nodošana ekspluatācijā varētu notikt līdz 2022. gadam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Kundziņsala Rīgas brīvosta Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form