Līdz 28.decembrim jāpārreģistrē licences alkoholisko dzērienu tirdzniecībai internetā
Foto: LETA

No šā gada 28. decembra mainās alkoholisko dzērienu tirdzniecības internetā kārtība, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID). Turpmāk tos varēs tirgot tikai uzņēmuma tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai komersanti varētu turpināt tirgot alkoholiskos dzērienus internetā arī pēc šā gada 28. decembra, jāpārreģistrē esošā vai jāsaņem jauna licence. Pretējā gadījumā alkoholisko dzērienu tirgošana internetā pēc 28. decembra būs aizliegta.

Ja līdz šim alkoholisko dzērienu tirdzniecība ar distances līgumu jeb internetā bija atļauta, izmantojot jebkādu distances saziņas līdzekli (telefons, e-pasts, fakss u.tml.), tad no šā gada 28. decembra to varēs darīt tikai tirgotāja tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē, kas norādīta speciālajā atļaujā (licencē) alkoholisko dzērienu vai alus mazumtirdzniecībai.

Lai šādu licenci pārreģistrētu, komersantam VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) (dokumentu grupa "Akcīzes preču licenču un sertifikātu iesniegumi") jāiesniedz iesniegums licences pārreģistrācijai sakarā ar jaunas darbības vietas – tīmekļvietne/mobilā lietotne deklarēšanu. Citi dokumenti par tīmekļvietnes/mobilās lietotnes deklarēšanu iesniegumam nav jāpievieno.

Tiem komersantiem, kam nav pastāvīgas darbības vietas un tīmekļvietne/mobilā lietotne plānota kā vienīgā alkoholisko dzērienu uzglabāšanas vieta, VID EDS (dokumentu grupa "Akcīzes preču licenču un sertifikātu iesniegumi") jāiesniedz iesniegums licences saņemšanai, deklarējot tīmekļvietni/mobilo lietotni, vienlaikus jādeklarē arī alkoholisko dzērienu uzglabāšanas noliktava. Arī uzglabāšanas noliktavai jābūt reģistrētai kā struktūrvienībai vai arī tā var atrasties juridiskajā adresē. Lai deklarētu uzglabāšanas noliktavu, iesniegumam jāpievieno: noliktavas lietošanas tiesības apliecinošu dokuments; noliktavas plāns, kurā norādītas ieejas (izejas) un platība.

Valsts nodevas likme par licences alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai izsniegšanu vai pārreģistrāciju sakarā ar jaunas darbības vietas deklarēšanu ir 42 eiro par katru tirdzniecības vietu. Par uzglabāšanas vietas deklarēšanu valsts nodeva netiek piemērota.

Pirms iesnieguma iesniegšanas VID aicina komersantus pārliecināties, ka tīmekļvietne/mobilā lietotne ir reģistrēta VID kā struktūrvienība. To var izdarīt EDS sadaļā "Reģistri" apakšsadaļā "struktūrvienības". Gadījumā, ja struktūrvienība nav reģistrēta, to iespējams reģistrēt EDS sadaļā "Reģistri"-Struktūrvienības-Pievienot jaunu struktūrvienību-Tīmekļa vietne".

Plašāka informācija par to, kādus norēķinus atļauts izmantot tīmekļvietnē/mobilajā lietotnē; kādā veidā jāpārliecinās par pircēja vecumu; kādai informācijai jābūt norādītai tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē un kā var piegādāt tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus, pieejama informatīvajā materiālā "Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību ar distances līgumu tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē", bet par struktūrvienību reģistrāciju - šeit.

Minēto kārtību nosaka grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas stāsies spēkā 2020.gada 28.decembrī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pārtikas ražošana Internets Mazumtirdzniecības apgrozījums Valsts ieņēmumu dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form