Līdz gada beigām pabeigs robežpunktu 'Pāternieki' un 'Silene' attīstības 1. posmu
Foto: Publicitātes foto

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) veiks papildus būvdarbus robežšķērsošanas vietās "Pāternieki" un "Silene", informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā tiks īstenotas Valsts robežsardzes (VRS) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) papildus prasības attiecībā uz kontroles paviljonu izbūvi, nodrošinot iespēju šīm iestādēm izmantot kopēju infrastruktūru.

"Pāternieki" un "Silene" modernizācijas rezultātā pārbaužu veikšanu būs efektīvāka un ātrāka, kas dos pozitīvu ietekmi uz robežšķērsošanas vietās caurlaidības spēju un paaugstinās ES arējas robežas drošības līmeni, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Personu apvienība "BA" veiks papildus neparedzētos būvdarbus "Silenē". Būvdarbu īstenošana nodrošinās Latvijas un Baltkrievijas robežšķērsošanas vietas attīstību – 1. posma realizāciju pilnā apjomā. "Silenē" tiks paplašināta administratīvā ēka un veikta teritorijas pārbūve.

Savukārt "Pāterniekos" papildus būvdarbus veiks iepirkuma rezultāta piesaistīts būvdarbu veicējs. Abās vietās tiks veikti darbi, lai nodrošinātu objekta lietotāju precizēto prasību ieviešanu attiecībā uz autobusa pasažieru kontroles termināli un kontroles paviljoniem. Projekta 1. posma būvniecības pabeigšanas gala termiņš tiek pagarināts līdz 2021. gada 30. decembrim.

Šobrīd projekts atrodas būvniecības fināla stadijā. Līdz šim projekta realizācijas gaitā ir veikta teritoriju pārbūves darbi, paplašināts stāvlaukums kravas auto vajadzībām, veikta jumta seguma nomaiņa un fasādes atjaunošanas darbi, paplašināts pārbaudes joslu skaits, lai paaugstinātu šo robežšķērsošanas vietu darbības efektivitāti, veikta satiksmes organizācijas paneļu uzstādīšana u.c. darbi. Pēc papildu finansējuma piešķiršanas kopējie robežšķērsošanas vietu "Pāternieki" un "Silene" attīstības 1. posma būvniecības izdevumi ir nedaudz virs 5,816 milj. eiro.

Kopumā VNĪ vadībā īstenoto Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežu modernizācijā šobrīd tiek ieguldīti 18,5 miljoni eiro. Šo projektu rezultātā līdz 2023. gada beigām robežkontroles punktos strādājošajiem būs pieejami ērti un mūsdienīgi darba apstākļi, uzlabota robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamā infrastruktūra, padarot robežu šķērsošanu efektīvāku un ātrāku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.