Lielākā daļa kabeļoperatoru apstiprina 'RTR' retranslācijas pārtraukšanu
Foto: DELFI

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) saņēmusi 26 kabeļoperatoru apliecinājumus par to, ka tie pārtraukuši kanāla "Rossija RTR" retranslāciju. Šādi apliecinājumi vēl nav saņemti no septiņiem operatoriem, portālu "Delfi" informē padomes Informācijas centra vadītāja Sanita Blomniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa gan norāda, ka tas nenozīmē, ka šie septiņi operatori nav izpildījuši NEPLP rīkojumu par "Rossija RTR" retranslācijas pagaidu pārtraukšanu. Vismaz viens no šiem uzņēmumiem vēl nav apliecinājis Krievijas kanāla raidīšanas pārtraukšanu, bet NEPLP pārliecinājusies, ka tas ir rīkojumu izpildījis.

NEPLP ir nosūtījusi vēstules visiem kabeļoperatoriem, kuriem ir izsniegtas TV kanāla "Rossija RTR" retranslācijas atļaujas, lai informētu par lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot šī kanāla retranslāciju. Šis lēmums stājās spēkā 8.aprīlī. Tiem kabeļoperatoriem, kuri līdz 11. aprīlim nebūs rakstiski informējuši par NEPLP lēmuma izpildi, tiks nosūtīta atkārtota brīdinājuma vēstule, kurā padome tos informēs par NEPLP tiesībām veikt lēmuma piespiedu izpildi Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā. Tas nozīmē lēmuma izpildi ar policijas palīdzību, kā arī iespēju piemērot piespiedu naudu.

NEPLP atgādina, ka kabeļoperatori var aizstāt "Rossija RTR" tikai ar programmām, kuru retranslācijai tie ir saņēmuši retranslācijas atļauju. Šīm programmām ir jāatbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām.

Kā jau ziņots, NEPLP ir nosūtījusi arī vēstuli arī uzņēmuma "Viasat" vadītājam Baltijas valstīs Raivo Rostam, kurā aicina ievērot NEPLP 3. aprīļa lēmumu par "Rossija RTR" retranslācijas ierobežošanu Latvijā.

Satelīttelevīzijas operators "Viasat" nolēmis nepārtraukt Krievijas TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā, informēja "Viasat" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līna Kārkliņa.

"Modern Times Group", kuras sastāvā ir "Viasat", sabiedrisko attiecību vadītājs Pers Lorencs norādīja: ""Viasat" ir starptautisks satelītoperators, kurš darbojas daudzās valstīs atbilstoši Eiropas Savienības likumiem. Mēs atbalstām redakcionālo neatkarību un objektivitāti, kā arī augsti vērtējam viedokļu dažādību. Trešo pušu veidotos kanālus regulē Eiropas Savienības dalībvalsts likumi, kurā šis kanāls ir reģistrēts, kā arī katrs kanāls pats ir atbildīgs par tā ražoto saturu - un Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts."

Jau vēstīts, ka NEPLP pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā.

NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, "izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas "Rossija RTR" saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas".

"Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu."
Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Eiropas Savienība Krievija NEPLP Viasat
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form