"Aerodium" gaisa tunelis "Gaisa sporta sertifikācijas centrā" Jelgavā
Foto: LETA

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta iespējama izlīguma dēļ atlikusi izskatīšanu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) prasībā par 1 915 735 eiro (1,35 miljonu latu) atgūšanu no maksātnespējīgā "Gaisa sporta sertifikācijas centra" lietā par Jelgavas vēja tuneļa būvniecību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, nākamais lietas izskatīšanas datums gan nav nozīmēts sakarā ar Civillietu tiesu palātas likvidāciju.

Prasības pamatā ir skaidrojums, ka 2006. gada 20. decembrī starp LIAA un "Gaisa sporta sertifikācijas centru" tika noslēgts līgums par Eiropas Savienības (ES) fonda projekta īstenošanu. Tā kā projekta īstenošana tika atzīta par atbilstošu, LIAA izmaksāja atbildētājai atbalsta finansējumu 1 346 386 latu apmērā, no kura vairāk nekā puse bija Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums, bet pārējais Latvijas finansējums.

Kā galvenos argumentus prasības sākšanā LIAA pārstāve minēja faktus, ka LIAA komisija, izvērtējot piešķirto ES struktūrfondu finansējumu, konstatējusi, ka no 2008. gada līdz 2011. gadam vēja tunelī un izpletņlēkšanas simulatorā iepriekš plānoto 166 cilvēku vietā ticis sertificēts tikai viens cilvēks un ierīce nav atbilstoši darbināta.

Jau ziņots, ka Jelgavas vēja tunelis vairākkārt darbināts pārbaužu vai demonstrācijas nolūkiem, bet pēdējā vēja tuneļa darbināšanas reize bija saistīta ar aktiera Džekija Čana darbošanos un filmas "Ķīniešu zodiaks" epizodes filmēšanu. "Gaisa sporta sertifikācijas centra" maksātnespējas procesa gaitā izsolē tika pārdots vēja ģenerators un tā aprīkojums, un Jelgavā atlikusi ir tikai vēja tuneļa ēka.

Iepriekš jau ziņots, ka Finanšu ministrija kā ES fondu vadošā iestāde 2011. gada sākumā uzdeva LIAA sākt ES finansējuma atgūšanas procedūru no SIA "Aerodium" līdzīpašniekam Ivaram Beitānam daļēji piederošā uzņēmuma "Gaisa sporta sertifikācijas centrs" 1,35 miljonu latu apmērā. Paralēli tiesā tiek skatīta krimināllieta pret pašu Beitānu.

Kā liecina arhīvs, 2007. gada rudenī ar Beitānu saistītais "Gaisa sporta sertifikācijas centrs" paziņoja, ka Zemgales tehnoloģiskā parka teritorijā Jelgavā, Peldu ielā 4, 2008. gada augustā plānots atklāt "Gaisa sporta sertifikācijas centru", kur būtu pieejams arī unikāls vēja tunelis.

Tika uzsvērts, ka vēja tunelis jeb brīvā kritiena simulācijas iekārta būs pirmā slēgta veida transformējama iekārta pasaulē, kas inovatīva inženiertehniska risinājuma dēļ darbosies visu sezonu gan slēgtā, gan arī atvērtā veidā, un tajā tiks piedāvātas praktiskās apmācības, individuāli treniņi un sertifikācija izpletņlēcējiem, kā arī treniņnometnes pašmāju un ārvalstu profesionālajiem sportistiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aerodium Finanšu ministrija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form