LTRK aicina uzņēmējus attīstīt sadarbību ar 'jaunā Zīda ceļa' iniciatīvas valstīm
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Ķīnas izveidotās "jaunā Zīda ceļa" iniciatīvas ietvaros aicina uzņēmējus uzsākt eksportu uz Ķīnu, portālu "Delfi" informēja LTRK pārstāve Rūta Grikmane.

Šobrīd eksportam uz Ķīnu nodrošināti veiksmīgi transporta kanāli, kā arī parakstīti nozīmīgi starpvalstu sadarbības līgumi nodokļu, investīciju un citos jautājumos.

Maksimāli ērtas partnerības nodrošināšanai, Ķīna un Latvija ir parakstījušas sadarbības līgumus par neierobežotu tirdzniecību, investīciju aizsardzību, nolīgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu, tehnoloģisko sadarbību, gaisa satiksmes pakalpojumu nodrošināšanu.

Salīdzinājumā ar laiku, kad iniciatīva vēl nebija spēkā, importa preču skaits no Latvijas uz Ķīnu pieaudzis par 77%, padarot Ķīnu par otro lielāko tirdzniecības partneri ārpus Eiropas Savienības.

LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis uzskata, ka Ķīnas un Latvijas attiecības projekta ietvaros tiek vienmērīgi virzītas uz priekšu, sniedzot reālus ieguvumus abām valstīm: "Ņemot vērā Jaunās Zīda Ceļa Iniciatīvas darbības laikā paveikto, šis ir brīdis, kad visi tirdzniecības ceļi uz Ķīnu ir atvērti, par ko liecina savstarpēji veiksmīgi izveidotā ērtā transportu kustība, kā arī liels skaits citu faktoru, kā pamatā ir pozitīvais dialogs starp abām valstīm."

Jau vēstīts, ka pirms pieciem gadiem Ķīnas izveidotā "jaunā Zīda ceļa" iniciatīva radīta ar mērķi attīstīt sadarbību Eirāzijā. Viens no projekta mērķiem ir transporta satiksmes attīstība starp Ķīnu, Centrālo Āziju, Krieviju un Eiropu.

Ķīna un Latvija šo gadu laikā organizējušas augsta līmeņa valsts amatpersonu vizītes. Latviju apmeklēja Ķīnas premjerministrs Li Kecjans, Nacionālā tautas kongresa vietnieks Džanu Dedzjanu. Tāpat vizītēs uz Ķīnu devās Latvijas Ekonomikas ministrs un premjerministra vietnieks Arvils Ašeradens (V), kā arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK individuālo biedru uzņēmumu apgrozījums 2015. gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

Tags

Aigars Rostovskis Arvils Ašeradens Eiropas Savienība Ināra Mūrniece Ķīna Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Saeima

Comment Form