LTRK: Valdība ir tirgotājiem parādā
Foto: Pixabay

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un tirdzniecības nozare atkārtoti vērsusies pie valdības ar aicinājumu pieņemt lēmumu par drošas tirdzniecības koncepta ieviešanu visām tirdzniecības vietām, tādējādi ļaujot atsākt darbību visiem tirdzniecības uzņēmumiem bez izņēmuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdība tirgotājiem to ir palikusi parādā, uzskata LTRK.

Saeima ceturtdien, 18. martā, otrajā – galīgajā – lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Nedēļas laikā pēc grozījumu stāšanās spēkā, ievērojot drošas tirdzniecības koncepctu klātienes darbībai, Ministru kabinetam jānosaka kārtība, kādā tiek nodrošināta tirdzniecības vietu ar platību līdz 300 kvadrātmetriem darbība klātienē. LTRK ieskatā – ievērojot drošas tirdzniecības konceptu ir jāatver visas tirdzniecības vietas, ne tikai veikali ar platību līdz 300 kvadrātmetriem.

LTRK Prezidents Aigars Rostovskis norāda: "Tirdzniecības nozares ierobežošana nešaubīgi iedragā gan Latvijas ekonomiku, gan rada pietiekami nozīmīgas cita veida negatīvās sekas. Ir jāmaina pieeja un jādomā, kā ļaut tirgotājiem darboties, samazinot visus iespējamos riskus, izvirzot pietiekami stingrus, bet izpildāmus to darbošanās kritērijus – drošības protokolu. Viennozīmīgi, valdībai ir jāpieņem lēmums ļaut atsākt darbu pašlaik paralizētajiem tirdzniecības uzņēmumiem, nav pamatota iemesla to nedarīt, jo drošas tirdzniecības koncepts sevi ir pierādījis".

LTRK atgādina, ka pēc Krīzes vadības grupas un Ekonomikas ministrijas lūguma tika konsolidēts nozares viedoklis, lai nonāktu pie drošas tirdzniecības koncepta, kurš nosaka stingrākas papildus prasības, lai nodrošinātu, ka tirdzniecības process tās dalībniekiem un pircējiem būtu drošs un tiktu ievērotas augstas epidemioloģiskās drošības prasības. Tas paredz arī nosacījumus, ka nav iespējama drūzmēšanās, proti, ir noteikts kvadrātmetru skaits uz vienu cilvēku, kārtība, lai šīs prasības ir izpildāmas un izkontrolējamas. LTRK uzsver, ka koncepts tika izstrādāts, lai vienlaicīgi atvērtu visu tirdzniecību, nenosakot preču sortimenta, veikala izmēra un darba laika ierobežojumus.

Valdības paziņojumi un sniegtā informācija joprojām neviešot skaidrību, kad un pēc kādu nosacījumu izpildes varētu tikt pieņemts lēmums par darbības ierobežojumu atcelšanu, tirdzniecības nozare esot nomocīta ar šo neziņas stāvokli.

LTRK un nozares ieskatā pilotprojekts, kur tikai noteiktos veikalos ir ļauts tirgot preces bez ierobežojumiem, vienlaikus ievērojot stingras drošības prasības, ir ieildzis.

"Ir būtiski uzsvērt, ka drošas tirdzniecības koncepts tika izstrādāts, kad saslimstība ar C-19 bija ļoti augsta, ap 800 cilvēkiem dienā, un jau tad bija iespējams īstenot drošu tirdzniecību gan pircējiem, gan darbiniekiem. Šobrīd saslimstības rādītāji ir zem 400, un pilotprojektā ieviestais drošas tirdzniecības koncepts ir sevi pilnībā attaisnojis, tādējādi atkārtoti paužam nostāju, ka pie drošas tirdzniecības koncepta, pilnībā ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, valdībai ir strauji jāpieņem lēmums ļaut darbību atsākt visiem tirdzniecības uzņēmumiem bez izņēmuma. Uzskatām, ka valdība tirgotājiem to ir palikusi parādā," pauž Rostovskis.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aigars Rostovskis Ekonomikas ministrija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Mazumtirdzniecības apgrozījums Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form