'Luminor' piešķir 4,05 miljonus eiro zemnieku saimniecību grupai Latgalē
Foto: Publicitātes foto

"Luminor" banka piešķīrusi 4,05 miljonu eiro finansējumu vienas ģimenes pārvaldībā esošai zemnieku saimniecību grupai – "Riekstiņi", "Amatnieki" un Grano E SIA. Saimniecības atrodas Latgalē, Baltinavas novadā, un tās nodarbojas ar graudkopību, mežistrādi un bioloģisko lauksaimniecību, portāls "Delfi" uzzināja bankā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No piešķirtā finansējuma 1,85 miljoni eiro ar "Altum" garantiju 1 miljona eiro apmērā paredzēti "Riekstiņu" kaltes būvniecībai, 1,65 miljoni eiro – "Riekstiņu" un "Amatnieku" saistību refinansēšanai, bet vēl 550 tūkstoši eiro piešķirti citām "Riekstiņu" un SIA "Grano E" saimniecību vajadzībām.

"Neskatoties uz ārkārtas situācijas piedzīvošanu, lielākajai daļai lauksaimnieku darbs aktīvi turpinās. "Luminor" mērķis sniegt atbalstu dzīvotspējīgiem uzņēmumiem un ekonomikas attīstībai, tāpēc turpinām finansēt vietējos uzņēmumus, lai palīdzētu tiem augt. Priecājamies, ka varam atbalstīt uzņēmīgai Latgales ģimenei piederošas saimniecības, kas aktīvi turpina strādāt un attīstīties," saka "Luminor" Korporatīvā departamenta vadītāja Ilze Zoltnere.

"Riekstiņu" īpašnieks Guntars Bartkevičs atzīmē: "Kā tuvākie un prioritārākie saimniecības mērķi ir ražošanas efektivitātes un kvalitātes uzlabošana, izmantojot jaunākās augkopības produkcijas audzēšanas un novākšanas tehnoloģijas. Kā būtisks 2020. gada mērķis ir pabeigt graudu pirmapstrādes un uzglabāšanas kompleksa būvniecību. Ik gadu, palielinoties ražošanas apjomiem un augkopības produkcijas daudzveidībai, šī ir ļoti nozīmīga investīcija turpmākajai saimniecības darbībai. Graudu pirmapstrādes un uzglabāšanas komplekss ļaus vēl efektīvāk palielināt ražošanas apjomus un radīt optimālus augkopības produkcijas uzglabāšanas apstākļus, nodrošinot iespēju atsevišķi uzglabāt sertificētu sēklu, bioloģisko augkopības produkciju un konvencionālo augkopības produkciju. Kā arī sniegs tādus ieguvumus kā: ātrāka graudaugu kulšana; labāka graudaugu kvalitāte un augstāka cena par iegūto produkciju; samazinātas loģistikas izmaksas un fleksiblāks transportēšanas laiks, un iespēja sniegt pakalpojumus "Trader" firmām."

ZS "Riekstiņi" dibināta 1992.gadā un specializējas graudkopībā, audzējot kviešus, rapsi, lauka pupas,sējas zirņus, rudzus, griķus, miežus un auzas.

"Luminor" ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar 924 000 klientu, 2 500 darbiniekiem, 16% tirgus daļu noguldījumos un 18% tirgus daļu kreditēšanā 2020. gada pirmā ceturkšņa beigās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Altum
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form