LVC: Būvdarbu iepirkumos par darbiem valsts ceļu tīklā konkurence ir saglabājusies pērnā gada līmenī
Foto: LETA

Būvdarbu iepirkumos par darbiem valsts ceļu tīklā konkurence ir saglabājusies pērnā gada līmenī, liecina VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad iepirkumos vidēji piedalās 5,1 pretendents, pērn tie bija 5,5 pretendenti.

Tāpat LVC pieejamā informācija liecina, ka arī ceļu būvdarbu izmaksas šogad ir palikušas 2020.gada līmenī un bijušas zemākas nekā 2019.gadā.Pērn ceļu pārbūves darbu izmaksas samazinājās par 27%, kur cenu samazinājums bija saistīts gan ar Covid-19 pandēmijas izraisīto degvielas cenu kritumu, kas ietekmēja materiālu transportēšanas un darbu veikšanas izmaksas, gan ar konkurences līmeni.

"Lai arī ekonomika atkopjas, 2021.gadā cenas ceļu būvdarbiem vēl ir saglabājušās 2020.gada līmenī," komentēja uzņēmumā.

Tikmēr saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem šī gada pirmajā pusgadā vērojams būvniecības izmaksu pieaugums visām pozīcijām, lai arī 2021.gada ceļu būvdarbu izmaksās šis pieaugums vēl neparādās.

"Tas varētu būt saistīts ar būvnieku noslēgtajiem līgumiem par izejvielu piegādi par vecajām cenām vai izejvielu krājumiem, skaidroja LVC, piebilstot, ka līdz ar to tuvākajā laikā var prognozēt būvdarbu cenu pieaugumu.

LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis sacīja, ka, lai arī konkurence LVC iepirkumos šogad un pērn ir bijusi lielāka nekā iepriekšējos gados, kur, piemēram, 2019.gadā LVC iepirkumos vidēji piedalījās 3,6 pretendenti, bet šogad 5,1, ņemot vērā šī gada Konkurences padomes secinājumus par būvniecības nozari, LVC atkārtoti vērtēs, vai un kādi procedūru uzlabojumi būtu iespējami un nepieciešami šajā jomā.

"Konsultēsimies gan ar Konkurences padomi, gan ar citiem ekspertiem," uzsvēra Lazdovskis.

LVC informācija liecina, ka 2021.gadā LVC kopumā ir veikuši iepirkumu procedūras par 140 būvdarbu līgumiem, pērn - par 100 līgumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.