Mākslas, izklaides un atpūtas nozares uzņēmēju atbalstam piešķirs sešus miljonus eiro
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valdība 18. februāra sēdē atbalstījusi Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 6 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem KM un finanšu institūcijas "Altum" izstrādātajai mērķprogrammai, kas paredz aizdevumu un grantu veidā sniegt atbalstu Covid-19 ietekmētajām mākslas, izklaides un atpūtas nozarēm un ar nozarēm saistītai ekosistēmai (māksliniekiem, tehniskajām kompānijām, norises vietām) to ekonomiskās aktivitātes atjaunošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē KM, pēc Eiropas Komisijas saskaņojuma saņemšanas – indikatīvi š.g. marta sākumā – plānots izsludināt pieteikumu pieņemšanu atbalsta programmā.

Finansējumu atbalsta programmas ietvaros paredzēts piešķirt mākslas, izklaides un atpūtas nozaru uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu veidā pasākumu īstenošanai, t.sk. vairāku uzņēmumu sadarbības pasākumu īstenošanai. Pasākums vai pasākumu cikls var būt gan tāds, kas jau sagatavots, bet vēl nav noticis, gan tāds, kura organizēšana vēl nav uzsākta. 60% no atbalsta summas varēs būt aizdevums, 40% – grants. Maksimālais atbalsta apmērs vienam uzņēmumam/ar to saistīto personu grupai viena pasākuma īstenošanai būs 300 000 eiro. Mērķprogrammas ietvaros plānots atbalstīt aptuveni 60 komersantus (pieņemot, ka vidējā pasākuma apmērs ir 100 000 eiro).

Lai varētu pretendēt uz atbalstu, mākslas, izklaides un atpūtas nozaru uzņēmumam ir: jābūt reģistrētam Latvijā un jāatbilst maza un vidēja uzņēmuma (MVU) statusam; jādarbojas NACE 90; 91; 93; 74.90; 77.39 (kultūra, pasākumi, tehniskais nodrošinājums) nozarēs; 2019. gadā jābūt strādājušam ar apgrozījumu vismaz 40 000 eiro apmērā; jābūt ekonomiski dzīvotspējīgam, kā arī jāspēj uzņēmuma darbībā pierādīt Covid-19 ietekme.

Atbalsta programma stāsies spēkā nākamajā dienā pēc oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēta paziņojuma par to, ka Eiropas Komisija ir pieņēmusi pozitīvu lēmumu par komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

Atbalsta programmu administrēs valsts atbalsta finanšu institūcija "Altum". Lai novērtētu, vai komersants ir ekonomiski dzīvotspējīgs un tam piešķirams atbalsts, tiks izmantota līdzšinējā "Altum" pieredze uzņēmējdarbības projektu analīzē.

Sadarbībā ar kultūras nozares uzņēmumu organizācijām "Altum" sagatavo kārtību aizdevumu un grantu piešķiršanai, lai pēc programmas saskaņojuma no Eiropas Komisijas saņemšanas iespējami ātri uzsāktu programmas īstenošanu. Uzņēmumi pieteikumus varēs iesniegt "Altum" klientu portālā "mans.altum.lv".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Altum Eiropas Komisija Eiropas Savienība Kultūras ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form