'Mārupes siltumnīcas' šogad investēs 1,5 miljonus eiro
Foto: Publicitātes foto

"Mārupes siltumnīcas" dārzeņu audzēšanas procesa un infrastruktūras modernizācijā un automatizācijā, kā arī darba apstākļu un drošības uzlabošanā šogad investēs 1,5 miljonus eiro, izmantojot bankas "Citadele" finansējumu, informē banka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SIA "Mārupes siltumnīcas" līdzīpašniece Kristīne Brunovska teic, ka uzņēmuma izaudzētajiem dārzeņiem pārdošanas apjomi veikalos šogad ir ļoti labi un pandēmijas ietekmē – pieauguši. "Novērojam, ka ir traucēta dārzeņu piegāde no trešajām valstīm, tāpēc tirgū ir stipri mazāk citu valstu produkcijas, kas bieži tika uzdota par vietējo. Robežkontrole nodrošina, ka par trešo valstu produkciju tiek samaksāta ievedmuita. Tāpat mazāk tiek ievesta produkcija no Polijas. Redzam, ka arī pircēji vairāk izvēlas vietējos dārzeņus un vairāk gatavo mājās. Lai arī HORECA nozare piedzīvo krīzi, samazinājumu neizjūtam, jo lielākā daļa šo klientu preci iepriekš iegādājas, ņemot vērā tikai cenu, bet ne kvalitāti vai izcelsmi," norāda Brunovska.

"Mārupes siltumnīcas" gada sākumā uzstādīja piecas higiēnas stacijas, kas paredzētas roku un kāju dezinfekcijai. Sākoties ārkārtējai situācijai, jaunās iekārtas palīdzēja ievērot ne tikai audzēšanas procesam nepieciešamās higiēnas prasības, bet nodrošināja arī papildu biodrošību. Lai iegūt augstāku ražu ar labāku kvalitāti, šobrīd notiek miglas sistēmas uzstādīšana, kas nodrošinās augiem nepieciešamo gaisa mitruma režīmu un labākus augšanas apstākļus. Tāpat uzņēmums iegādāsies jaunu kastu mazgāšanas mašīnu. Jaunā iekārta būs ar lielāku jaudu un labāku mazgāšanas kvalitāti – tā palīdzēs sagatavot atkārtoti lietojamo taru produkcijas novākšanai. Šogad turpināsies administratīvo un noliktavu ēku renovācija, un ir uzsākta jauna mēslošanas līdzekļu noliktavas būvniecība. Telpās, kuras iepriekš izmantoja kā materiālu noliktavu, šogad ierīkos jaunu ēdamtelpu un virtuves zonu uzņēmuma darbiniekiem. Gada otrajā pusē tiks investēts realizācijas daļā, lai automatizētu produkcijas fasēšanu un svēršanu.

Bankas "Citadele" Korporatīvo klientu apkalpošanas daļas klientu darījumu vadītāja Eva Novikova teic, ka šogad sarežģītajā situācijā ikviens pārliecinājās, cik ļoti svarīgi ir vietējie ražojošie uzņēmumi, kas Latvijas iedzīvotājus spēj nodrošināt ar pārtiku un citām nepieciešamajām precēm. Finansējuma nodrošināšana vietējo ražojošo uzņēmumu investīcijām "Citadelei" bija un
būs prioritāte. Ārkārtējā situācijā vietējie uzņēmēji spēja nodrošināt pašmāju tirgu ar kvalitatīviem produktiem, spējot arī pārorientēties. Turklāt daudzi ražotāji strādāja ar pilnu jaudu, tāpēc arvien aktuāls ir jautājums par investīcijām ražošanas procesu modernizēšanā un efektivitātē.

SIA "Mārupes siltumnīcas" dibināta 2008. gadā. Uzņēmums nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu segtajās platībās. Pērn "Mārupes siltumnīcas", nodarbinot 124 darbiniekus, 8,6 ha platībā izaudzēja 4901 tonnas gurķu un tomātu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Citadele Lauksaimniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form