Meklē būvnieku Valmieras drāmas teātra ēkas rekonstrukcijas atlikušajiem darbiem
Foto: Viesturs Radovics, DELFI

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinājusi atklātu konkursu būvniecības uzņēmumiem atlikušo būvdarbu veikšanai, kas nepieciešami Valmieras Drāmas teātra ēkas rekonstrukcijas pabeigšanai līdz objekta nodošanai ekspluatācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pēc līguma izbeigšanas ar pilnsabiedrību "SBSC", VNĪ veiksmīgi izdevās piesaistīt būvnieku neatliekamo darbu veikšanai, lai izvairītos no ēkas konservācijas darbiem un turpinātu būvprojektā paredzētos darbus. Ceram, ka arī tagad izsludinātajā būvniecības iepirkumā izdosies atrast atbildīgu un rūpīgu darbu veicēju," pauž VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Saskaņā ar izsludinātā iepirkuma nosacījumiem paredzamais būvdarbu izpildes termiņš ir 14 mēneši, būvuzņēmumi piedāvājumus var iesniegt līdz 1. martam.


Līdz maijam VDT ēkā turpināsies neatliekamie būvdarbi nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai, tostarp pamatu pastiprināšana, izbūve un ēkas nesošo konstrukciju izbūve saskaņā ar būvprojekta risinājumiem. Ar būvuzņēmumu SIA "Aimasa" līgums par 1,75 miljoniem eiro tika noslēgts 2022. gada novembra sākumā, un patlaban darbi norit saskaņā ar plānoto būvdarbu veikšanas grafiku, informē VNĪ.

VNĪ izbeidza līgumu ar iepriekšējo VDT ēkas rekonstrukcijas būvdarbu veicēju – pilnsabiedrību "SBSC", jo tā pēc vairākkārtējiem pieprasījumiem neesot spējusi pamatot būvniecības izmaksu sadārdzinājumu. Faktiskā darbu izpilde būtiski atpalikusi no līgumā paredzētās.

Pēc rekonstrukcijas pabeigšanas 2024. gada pirmajā pusē VDT ēkai būs paaugstināta energoefektivitāte un uzlabota energovadība, teātra darbiniekiem nodrošināta komfortablāka darba vide, izbūvēta jauna "black box" zāle, kā arī uzlabota vides pieejamība. Plānotās VDT projekta kopējās izmaksas ir 10,41 miljons eiro (kas ietver būvniecības, projektēšanas, autoruzraudzības, aprīkojuma iegādes u.c. izmaksas).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.