Mūžībā devies uzņēmējs un ekonomists Edvīns Samulis
Foto: LETA

Otrdien, 21.septembrī, 73 gadu vecumā mūžībā devies uzņēmējs, ekonomists un Vītolu fonda ziedotājs Edvīns Samulis, informēja Vītolu fondā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Samulis dzimis 1948.gada 15.septembrī un absolvējis Latvijas Universitāti Ekonomikas fakultātes rūpniecības plānošanas specialitāti, kā arī beidzis aspirantūru. 1992.gadā Latvijas Universitātē viņš ieguvis ekonomikas doktora zinātnisko grādu.

Vairāk nekā desmit gadus Samulis bijis akciju sabiedrības "Lode" padomes priekšsēdētājs. Viņš darbojies gan AS "Latvijas Unibanka", gan Rīgas pilsētas pašvaldībā un Latvijas Agrorūpnieciskajā komitejā, gan Kooperatīvās tirdzniecības zinātniskās pētniecības institūta Latvijas filiālē.

Samulis bijis arī Banku augstskolas padomnieku konventa priekšsēdētājs un uzņēmējdarbības bakalauru un maģistru eksaminācijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes domes domnieks, vadības zinību studiju programmas padomes loceklis, Vadības zinību katedras bakalaura eksaminācijas komisijas priekšsēdētājs, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātes starptautiskās programmas "Inovācijas un uzņēmējdarbība" maģistru eksaminācijas komisijas priekšsēdētājs.

Par 1991.gadā apliecināto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu Samulis saņēmis Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, savukārt 2015.gadā viņš nominēts kā viens no finālistiem apbalvojumam - "Cilvēka izaugsmei".

Kā informēja Vītola fondā, Samuļa sadarbība ar Vītolu fondu sākās 2010.gadā, un, pateicoties ziedotāja degsmei, palīdzēts vairāk nekā 200 jauniešiem. Izcilība ir rakstura iezīme, ko Samulis centās sazīmēt arī atbalstāmo jauniešu vaibstos. Lai īpaši izceltu tos, kas savus mācību rezultātus vainagojuši augstām sekmēm, Samulis organizēja pasākumu "Stipendija par izcilību", lai godinātu labākos studentus no dažādām augstskolām, ik gadu piešķirot 16-20 izcilības stipendijas.

Vītolu fonds izsaka visdziļāko līdzjūtību Samuļa ģimenei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.