NIB finansē Inčukalna pazemes gāzes krātuves un pārvades sistēmas modernizāciju
Foto: Zane Bitere/LETA

Ziemeļu Investīciju banka (NIB) un akciju sabiedrība "Conexus Baltic Grid" ir parakstījušas aizdevuma līgumu par 30 miljoniem eiro uzsāktajai dabasgāzes infrastruktūras uzlabošanai Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē NIB, aizdevums ar 17 gadu atmaksas termiņu tiks izmantots investīcijām Inčukalna pazemes gāzes krātuves (Inčukalna PGK) un Inčukalna PGK – Izborskas pārvada cauruļvada darbības modernizācijai.

Inčukalna PGK ir Baltijas jūras reģiona lielākā pazemes gāzes krātuve, un tai ir stratēģiska loma efektīvi funkcionējoša reģionālā gāzes tirgus izveidē. Tās pašreizējā kapacitāte var sasniegt 2,3 miljardus kubikmetru, kas atbilst trešdaļai Somijas un Baltijas valstu kopējā gāzes patēriņa.

Krātuves jau uzsāktie uzlabojumi ietver virszemes infrastruktūras modernizāciju, gāzes urbumu un gāzes sūknēšanas iekārtu modernizāciju, kā arī papildu kompresora uzstādīšanu. Projektu rezultātā tiks palielināta ieguves jauda un uzlabota piegādes drošība, tādējādi novēršot piegādes deficīta iespēju.

Modernizējot Inčukalna PGK, tā tiek pielāgota augstākiem gāzes spiediena līmeņiem Baltijas pārvades tīklos, nodrošinot dabasgāzes tranzītu reģionā atbilstoši vienotā gāzes tirgus vajadzībām, kuru pašlaik veido Latvija, Igaunija un Somija.

Inčukalna PGK – Izborskas dabasgāzes pārvades cauruļvada atjaunošana ietvers izolācijas materiāla nomaiņu un bojāto posmu rekonstrukciju, būtiski pagarinot cauruļvada kalpošanas laiku.

AS "Conexus Baltic Grid" ir vienotais pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Latvijā, kas pārvalda dabasgāzes pārvades sistēmu un Inčukalna pazemes gāzes krātuvi. 1188 km garais dabasgāzes pārvades tīkls savieno Latvijas dabasgāzes tirgu ar Lietuvu, Igauniju un Krieviju.

NIB ir starptautiska finanšu iestāde, kas pieder astoņām dalībvalstīm: Dānijai, Igaunijai, Somijai, Islandei, Latvijai, Lietuvai, Norvēģijai un Zviedrijai. Banka finansē privātos un publiskos projektus dalībvalstīs un ārpus tām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Conexus Baltic Grid Dānija Enerģētika Igaunija Islande Lietuva Norvēģija Somija Zviedrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form