No 1. septembra Rīgā siltumenerģijas tarifs būs par 26,6% augstāks
Foto: Shutterstock

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi AS "Rīgas Siltums" jauno siltumenerģijas tarifu. Rīdziniekiem, sākot no 1. septembra, siltumenerģijas tarifs būs par 26,6% augstāks – 57,31 EUR/MWh līdzšinējo 45,27 EUR/MWh vietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apstiprinātais AS "Rīgas Siltums" tarifs ietver iepirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu 41% apmērā, ko siltumapgādes uzņēmums iegādājas no siltumenerģijas ražotājiem, kam ražošanas izmaksas ir palielinājušas dabasgāzes cenas pieauguma dēļ.

Dabasgāzes tirgū jau kopš šī gada janvāra ir vērojams straujš cenas kāpums, norāda SPRK. Piemēram, šogad jūlijā dabasgāzes cena Vācijas Gaspool biržā ir piecas reizes augstāka, salīdzinot ar 2020. gada jūliju. Līdzīgas tendences vērojamas arī citu Eiropas valstu dabasgāzes biržās – Nīderlandē, Beļģijā u.c.

"Apzinoties tirgus situāciju, kurā dabasgāzes cenas ir sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni – vairāk nekā 45 EUR/MWh –, kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas 2017. gadā, esam izvērtējuši, ka AS "Rīgas Siltums" iepirktās siltumenerģijas izmaksas atbilst esošajai dabasgāzes tirgus situācijai. Salīdzinot ar 2020. gadu, AS "Rīgas Siltums" tarifs būs augstāks, tomēr tas nesasniedz to līmeni, kādu maksājām pirms astoņiem - desmit gadiem. Vadoties pēc dabasgāzes nākotnes produktu cenām, prognozējam, ka dabasgāzes cena varētu samazināties 2022. gada vasarā," skaidro SPRK vadītāja Alda Ozola.

Lai veicinātu energoefektivitāti un mazinātu kopējos rēķinus par siltumenerģiju, SPRK aicina mājas iedzīvotājus vērsties pie apsaimniekotāja, lūdzot pārskatīt uzstādīto temperatūras režīmu siltummezglā. Pareizi izvēlēts temperatūras režīms samazinās arī kopējo siltumenerģijas patēriņu daudzīvokļu mājā.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem AS "Rīgas Siltums" publicēja "Latvijas Vēstnesī" šī gada 30. jūlijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.