No Ozoliņiem līdz Dagdai ierīkos gājēju un velosipēdistu infrastruktūru
Foto: Shutterstock

Par 480 tūkst. eiro SIA "Latgales ceļdaris" sāk jaunas gājēju un velosipēdistu infrastruktūras izbūve gar reģionālo autoceļu Krāslava–Dagda (P61) (32,05.-33,25. km) posmā no Ozoliņiem līdz Dagdai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbi atsākti pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma. Jaunā infrastruktūra nodrošinās mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem ērtu un drošu nokļūšanu līdz pagasta centram. Patlaban, lai nokļūtu no Ozoliņu ciema līdz esošajai gājēju un velosipēdistu infrastruktūrai, kas sākas no Dagdas pilsētas robežas, ir jāpārvietojas pa neapgaismotu ceļa nomali, ziņo valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi".

1,2 km garais gājēju un velosipēdistu infrastruktūras posms būs 2 m plats, ar asfaltbetona segumu, visā tā garumā izbūvēs jaunu apgaismes līniju. Krustojumos un vietās, kur gājējiem paredzēts šķērsot ielu vai autoceļu, ieklās taktilo bruģakmeni, lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Tiks izbūvētas arī divas autobusa pieturvietu platformas, virzienā uz Dagdu pieturvietā uzstādīs paviljonu. Būvdarbu posmā tīrīs grāvjus, sakārtos ūdens atvades sistēmu, atsevišķos posmos arī tiks atjaunota autoceļa P61 nomale.

Darbus veic SIA "Latgales ceļdaris" par līgumcenu 480 234 eiro (ar PVN), kas tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta autors ir SIA "Projekts EAE", būvuzraudzību veic SIA "Būvju profesionālā uzraudzība". Darbus plānots pabeigt šovasar.

To vietā satiksmi organizēs ar vadstatņiem vai konusiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā būs 50 km/h.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.