Nodokļu parādu amnestijai VID pieteikts 30 eiro slogs; lielākais – 14 miljoni
Foto: Shutterstock

Vairāk nekā 10 000 uzņēmumi un privātpersonas ir izmantojušas iespēju pieteikties nodokļu parādu amnestijai, proti, ne ilgāk kā divu gadu laikā nomaksājot pamatparādu, tiem pilnībā tiek dzēsta nokavējuma un soda nauda, trešdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Tie, kas pieteikušies, valstij ir parādā 83 miljonus eiro. No tiem ap 15 miljoni eiro varētu būt dzēšami un nepilni 70 miljoni eiro – maksājami budžetā. Līdz šim ap 10% pieteicēju atbalsts atteikts, jo uz amnestiju nevar cerēt tie, kas, piemēram, nav norēķinājušies ar tiesu izpildītāju, ir izslēgti no pievienotās vērtības nodokļa maksātāju rindām, vai, ja uzņēmumu valdes locekļi, ir riska personu sarakstā, skaidroja raidījums.

Līdz šim mazākā atbalsta summa bijusi kādai fiziskai personai - 30 eiro. Bet lielākie parādi ir uzņēmumiem. Vislielākā atbalsta saņēmēju 14 miljonu eiro parādam Valsts Ieņēmumu dienests (VID) nevēlējās atklāt, tomēr "LNT Ziņas" noskaidrojušas, ka šim atbalstam pieteicies atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Latvijas Zaļais elektrons", kuram Valsts vides dienests (VVD) uzrēķinājis desmitkārtīgu sodu par it kā nereģenerēto atkritumu apjomu un attiecīgi nesamaksāto dabas resursu nodokli.

Uzņēmuma valdes loceklis Einārs Vilcāns norādījis, ka nodokļu atbalsts pieteikts, jo, pirmkārt, tā bijusi iespēja iegūt laiku, līdz tiks saņemti tiesu lēmumi attiecībā uz uzņēmuma lūgumu par divu VVD lēmumu darbības apturēšanu. Un nupat Administratīvā rajona tiesa nolēmusi izbeigt tiesvedību VVD lēmuma daļā, kas attiecas uz uzlikto pienākumu budžetā samaksāt 12,44 miljonus eiro. Ir palicis atklāts jautājums par dabas resursu nodokļa pamatlikmi - aptuveni 1,3 miljoniem eiro. Līdz ar to, iespējams, VID pieteiktā atbalsta apmērs varētu ievērojami mazināties, ziņoja raidījums.

Tikmēr citi uzņēmēji pretrunīgi vērtē iespēju dzēst daļu parādu. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) domā, ka situācija nav godīga attiecībā pret tiem, kas cenšas maksāt visus nodokļus.

"Varētu būt pretimnākšana kaut kādām situācijām, kas nav atkarīgas no šī uzņēmuma - ārēji apstākļi, individuāli gadījumi. Jo pretējā gadījumā sanāk tāda savā ziņā tirgus kropļošana, jo, ja vienā nozarē divi uzņēmumi strādā, viens nodokļus visus maksā, otrs tagad nemaksā, viņš šos līdzekļus izmanto kā apgrozāmos un tamlīdzīgi. Bet viņam pēc pieciem vai cik tur gadiem šos nodokļus noraksta," raidījumam sacīja LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Savukārt VID uzskata, ka svarīgi ir vispār saņemt naudu budžetā, turklāt šādu iespēju naski izmanto privātpersonas, kas bieži vien nezināšanas dēļ iekūlušās nodokļu parādos, tirgojot nekustamo īpašumu. Nodokļu parādnieki pieteikumus atbalsta saņemšanai vēl var iesniegt līdz 2. janvārim un VID prognozē, ka to skaits varētu sniegties līdz 20 000, ziņoja raidījums.

Source

DELFI Bizness

Tags

Aigars Rostovskis Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Valsts vides dienests VID
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form