Noskaidroti starptautiskā jaunuzņēmumu konkursa 'CBC' Latvijas atlases finālisti
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskā konkursa "Creative Business Cup 2019 (CBC)" žūrija noteikusi piecus spēcīgākos jaunuzņēmumus, kuri startēs Latvijas finālsacensībās, kas notiks 17. maijā pulksten 17 arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" publiskās uzstāšanās DELFI organizētās publiskās uzstāšanās praktiskās konferences "uz:RUNA" ietvaros.

Pirmās vietas ieguvēju, kurš saņems vislielāko žūrijas atzinību, izvirzīs starptautiskajam finālam, lai pārstāvētu Latviju CBC konkursā Kopenhāgenā vairāk nekā 50 pasaules radošāko jaunuzņēmumu konkurencē, kā arī Baltijas reģiona konkursā Helsinkos. Uz Kopenhāgenu dosies arī 2. un 3. vietas ieguvēji, kuriem tā būs lieliska iespēja sadarbības meklējumiem.

Divus gadus Latvija Kopenhāgenas konkursā ieņēmusi godpilno otro vietu, bet šogad nacionālajā finālā iekļuvušas šādas Latvijas jaunuzņēmumu radošās biznesa idejas:

TOOCHE – unikāli, funkcionāli un ērti rokām darināti apavi no tādiem ilgtspējīgiem materiāliem kā ananāsu lapu ādas un filcētas vilnas. Plašāka informācija šeit.

YoPlayDo – platforma futbola akadēmijām un treneriem spēlētāju datu un statistikas uzskaitei. Programma ir kā pilnvērtīgs, kvalitatīvs trenera asistents. Balstoties uz datu vēsturi iesaistītajām pusēm, tostarp arī vecākiem, ir iespēja novērtēt spēlētāju progresu un attīstības līmeni. Latvijā tā šobrīd pieejama bez maksas. Plašāka informācija šeit.

fertereX – fototerapijas ierīce vīriešu reproduktīvās veselības ārstēšanai, kas izmantojama mājas apstākļos. Plašāka informācija šeit.

Woodpecker – atvērtā pirmkoda rasējumu elektroauto, kas paredzēts robotizācijas un autobūves hobiju projektiem. Elektroauto koka platformu iespējams gan izgatavot pašam, vadoties pēc Woodpecker bezmaksas rasējumiem, vai iegādāties jau profesionāli izgatavotu sastāvdaļu komplektu un salikt pašiem līdzīgi kā IKEA mēbeles. Plašāka informācija šeit.

BABBIT – inovatīva mūzikas atskaņošanas iekārta, kas radīta, lai arī paši mazākie ģimenē varētu lietot "Spotify". Bērni patstāvīgi atskaņo mūziku, novietojot rotaļlietas uz iekārtas. Mūzikas izlases bērniem veidojuši četri nozares profesionāļi – Ingus Ulmanis, Egons Reiters, Andris Sējāns un Kaspars Zaviļeiskis. Plašāka informācija šeit.

CBC konkursā nacionālo atlasi šogad veic starptautiska žūrija: LIAA radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa, Dānijas Kultūras institūta Latvijā vadītājs Simons Drevsens Holmbergs (Simon Drewsen Holmberg), Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pārstāve Zanda Jaunskunga, dizaina biroja H2E vadošā dizainere Ingūna Elere, pagājušā gada CBC Latvijas uzvarētājuzņēmuma Gamechanger Audio līdzdibinātājs Didzis Dubovskis un Toms Rusovs no Solfegio, kas otro vietu CBC nacionālajā finālā ieguva 2017. gadā.

Konkursa nacionālās atlases finālsacensības konferences "uz:RUNA" ietvaros klātienē bez maksas vērot varēs ikviens interesents.

Finālistu vērtēšanā žūrijai pievienosies starptautiskā eksperte Heidi Sveina (Heidi Svane) no Dānijas. Heidi uzstāsies arī konferences "uz:RUNA" meistarklasē, piedāvājot paraudzīties uz savu uzņēmumu no mūsdienu tehnoloģiju skatupunkta, kā arī parādīs dažādas metodes, kā strādāt pie savas biznesa idejas prezentācijas. Heidi arī atbildēs uz jautājumiem, kā parādīt sevi vienmēr mainīgajā mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, kurā izaicinājums ir nevis būt labākajam, bet – vienīgajam.

Uzzināt vairāk par konferenci un tai reģistrēties iespējams šeit.

Publiskās uzstāšanās praktiskā konference "uz:RUNA" notiks 17. maijā no plkst. 9.00 līdz 17.00 arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" Rīgā, Durbes ielā 4.

Konferencei būs teorētiskā daļa, kā arī tā piedāvās vairākas praktiskās nodarbības. Lektori būs Runas skolas dibinātājs, lektors, režisors Viesturs Meikšāns, komunikācijas trenere, autore, žurnāliste Krista Vāvere, runas pedagoģe ar 20 gadu pieredzi aktrise Zane Daudziņa, kā arī stand-up komiķis un improvizators Jānis Skutelis. Pasākuma teorētiskajā daļā tiks apskatītas tādas tēmas kā runas dramaturģijas pamatprincipi, veiksmīgas publiskās runas psihofizika, runātāja harismas veidošana, emociju pielietošana runā, kā arī humors kā instruments publiskajā runā.

Praktiskajās nodarbības dalībniekiem būs iespēja apgūt teksta veidošanu un būvēšanu, iepazīstot, kā atsevišķi teksta struktūru modeļi var izmainīt visu runu līdz nepazīšanai, apzināt bailes no publiskas uzstāšanās un izmēģināt metodes uztraukuma mazināšanai, apgūt prasmes, kā pareiza, spēcīga un veselīga elpošana var padarīt jūsu uzstāšanos daudz pārliecinošāku un satikties ar savas publiskās uzstāšanās ļaunāko murgu, izbaudot, kā ir, kad visa runa pilnībā izgāžas, tādējādi iepazīstot vienu no efektīvākajiem uztraukuma mazināšanas treniņiem.

Pasākuma programmu meklē šeit!

Standarta reģistrācijas maksa iekļauj gan konferences teorētiskās daļas, gan divu praktisko nodarbību apmeklējumu.

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form