Notiks uzklausīšanas sanāksme par 'Latvijas pasta' universālā pasta pakalpojuma tarifu projektu
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 19. augustā, plkst.10 notiks uzklausīšanas sanāksme par VAS "Latvijas pasts" iesniegto universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifu projektu,informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sanāksmē "Latvijas pasta" pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar tarifu projekta būtību un ekonomisko pamatojumu. SPRK norāda, ka iesniegtais tarifu projekts var mainīties tā izskatīšanas laikā.

Pirms uzklausīšanas sanāksmes ar informāciju par UPP tarifa projektu var iepazīties SPRK tīmekļvietnē. Ikvienam sanāksmes dalībniekam tiks dota iespēja uzdot jautājumus un izteikt priekšlikumus par tarifu projektu.

Savu dalību attālinātajā sanāksmē interesenti ir aicināti pieteikt, rakstot e-pastu maris.sirmais@sprk.gov.lv līdz ceturtdienai, 18.augustam.

Vienlaikus lietotājiem ir iespēja savus priekšlikumus sniegt elektroniski pirms uzklausīšanas sanāksmes norises. SPRK izvērtēs gan uzklausīšanas sanāksmes laikā izteiktos, gan elektroniski saņemtos priekšlikumus.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasts" plāno no nākamā gada palielināt vēstuļu korespondences - vēstuļu, pastkaršu, sīkpaku - tarifu par vidēji 13%, bet pasta paku sūtījumu tarifu - par 7%, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

"Augstie vispārējās inflācijas rādītāji kā Latvijā, tā starptautiskā līmenī un jo īpaši krasais energoresursu tarifu pieaugums, kas sadārdzina gan pārrobežu, gan vietējās transportēšanas izmaksas, būtiski apdraud "Latvijas pasta" iespējas arī 2023. gadā pilnvērtīgi pildīt noteiktās UPP saistības, saglabājoties līdzšinējiem UPP tarifiem," skaidro kompānijas pārstāvji.

Plānots, ka jaunie tarifi stāsies spējā 2023. gada 1. janvārī.

Kompānijas pārstāvji min, ka 2022. gada pirmajā ceturksnī degvielas izmaksas "Latvijas pastam" pieaugušas par apmēram 32% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2021.gadā, kā arī augušas starptautisko sūtījumu transportēšanas izmaksas, turklāt ik gadu 10-15% apmērā pieaug citu valstu pasta uzņēmumu izmaksas, ko tie piemēro "Latvijas pastam" par Latvijas iedzīvotāju sūtījumu piegādi adresātiem savās valstīs.

Izstrādājot jaunu UPP tarifu projektu no 2023. gada 1. janvāra "Latvijas pasts" ņēmis vērā arī publiskajā telpā paustos paziņojumus par minimālās mēneša darba algas celšanu no 2023. gada, kas uzņēmumam radītu būtisku papildu izmaksu komponenti, piebilst kompānijas pārstāvji.

Vienlaikus "Latvijas pasta" pārstāvji norāda, ka kompānija turpina īstenot efektivizācijas un optimizācijas pasākumus izmaksu samazināšanai, taču paredzams, ka bez tarifu izmaiņām tie nespēs pilnībā kompensēt izmaksu pieaugumu. Starp īstenotajiem pasākumiem ir jaunu automatizētu šķirošanas risinājumu izveide, pasta pakalpojumu pieprasījumu regulārs monitorings, nerentablajās pasta nodaļās mainot darbības modeli un sniedzot pakalpojumus maksimāli efektīvākajā veidā atbilstoši reālajam pieprasījumam, piegādes maršrutu optimizācija un pārskatīšana, pakomātu tīkla paplašināšana, pakalpojumu arvien lielāka digitalizācija, piemēram, veicinot sūtījumu noformēšanu pašapkalpošanās vietnē manspasts.lv".

"Latvijas pastā" atzīmē, ka ir arī pārskatīta atsevišķu valstu grupu piederība noteiktām tarifu grupām, piemēram, sūtījumiem uz Ziemeļīriju tarifi samazināsies. Pieaugs arī atlaide sūtījumiem, kas noformēti pašapkalpošanās vietnē manspasts.lv, - tā palielināsies līdz 0,55 eiro līdzšinējo 0,49 eiro vietā.

UPP ir minimālais noteiktas kvalitātes pasta pakalpojumu kopums, kas pieejams visiem lietotājiem Latvijā par vienotu tarifu neatkarīgi no to ģeogrāfiskās atrašanās vietas. UPP sniedzējam ir pienākums nodrošināt iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu, kā arī abonētās preses piegādi. Pakalpojuma tarifus pasta nozarē apstiprina SPRK.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.