Notikušas sarunas par 'Tet' un LMT apvienošanu; abi uzņēmumi situāciju nekomentē
Foto: LETA/DELFI

Ceturtdien, 9. maijā, notikušas sarunas par telekomunikācijas uzņēmuma "Tet" (iepriekš "Lattelecom") un mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) apvienošanu, apstiprināja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) aģentūrai LETA skaidroja, ka abu uzņēmumu akcionāri – Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija un "Telia Company" – pārsprieda jautājumus par "Tet" un LMT nākotnes perspektīvām.

Nemiro sacīja, ka uzņēmumu akcionāru mērķis ir palielināt kompāniju ieņēmumus, un abu uzņēmumu optimizācija to varētu veicināt, tomēr patlaban par "Tet" un LMT apvienošanu ir pāragri spriest.

Pēc ministra teiktā, patlaban tiek izskatīti vairāki varianti par "Tet" un LMT nākotni, proti, saglabāt esošo situāciju, apvienot uzņēmumus vai kādu no uzņēmumiem pievienot otram. Paredzams, ka akcionāri līdz maija beigām veiks aprēķinus par izdevīgāko abu uzņēmumu nākotnes darbības modeli.

Valdībā priekšlikums par abu uzņēmumu nākotni, pēc ministra teiktā, varētu nonākt jūnijā vai jūlijā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits portālam "Delfi" skaidroja, ka šajos pārmaiņu procesos ir svarīgi atbalstīt Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC). "No abu kompāniju tuvināšanās mēs saredzam ieguvumus gan patērētājiem, gan akcionāriem," teic Linkaits.

Savukārt LMT pārstāve Elīna Lidere portālam "Delfi" norādīja, ka šis akcionāru jautājumus un akcionāri var šo jautājumu komentēt. Līdzīgi arī "Tet" pārstāve Lāsma Trofimova teica, ka "Tet" darbojas akcionāru apstiprinātās stratēģijas īstenošanai un izvirzīto mērķu sasniegšanai. Līdz ar to jautājumi par "Tet" un LMT potenciālo apvienošanu adresējami uzņēmumu īpašniekiem.

Tomēr nav noslēpums, ka līdz šim par uzņēmumu apvienošanu vairākkārt iestājies "Tet" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, savukārt LMT vadītājs Juris Binde paudis, ka nesaskata ieguvumus no kompāniju apvienošanas.

Jau ziņots, ka 2017. gada novembrī Ministru kabinets lēma, ka "Tet" un LMT netiks apvienoti.

Savukārt 2018. gada jūlijā iepriekšējās valdības Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un "Telia Company" prezidents Jūhans Dennelinds parakstīja saprašanās memorandu par "Tet" un LMT turpmāku attīstību.

Memorandu parakstošās puses apņēmās izstrādāt vienotu "Tet" un LMT darbības stratēģiju sinerģijas sasniegšanai, tajā ietverot nākamās paaudzes sakaru sistēmu stratēģijas izstrādi un īstenošanu, inovatīvas ekselences veidošanu, šajā procesā aktīvi sadarbojoties ar zinātni.

Tāpat ziņots, ka 2018. gada 23. augustā Kučinskis izdeva rīkojumu, ar kuru tika izveidota darba grupa, lai nodrošinātu Latvijas interešu pārstāvniecību "Tet" un LMT vienotas uzņēmumu stratēģijas izstrādē un īstenošanā, kā arī tās finansēšanā.

Rīkojuma projekts paredzēja, ka darba grupai līdz 2018. gada 15. novembrim jāsagatavo un jāiesniedz Valsts kancelejā Latvijas pozīciju sarunām ar kompāniju līdzīpašnieku "Telia Company" par abu uzņēmumu tālāko darbību. Tomēr vēlāk šī uzdevuma izpilde tika pārcelta līdz 2019. gada 15. februārim. Tāpat tika pagarināts termiņš, kurā darba grupai jāizstrādā turpmāk veicamo darbu plāns – šī uzdevuma izpildes termiņš tika pārcelts no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 1. aprīlim.

"Telia Company" ir lielākais LMT dalībnieks, kur tai tieši un netieši pieder apmēram 60% kapitāldaļu. Tāpat "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu.

"Tet" konsolidētais apgrozījums 2017. gadā bija 195,67 miljoni eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2016. gadā, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 26,4%, sasniedzot 40,7 miljonus eiro. Savukārt LMT grupas apgrozījums 2017. gadā sasniedza 204,271 miljonu eiro, kas ir par 7,6% vairāk nekā 2016. gadā, bet grupas peļņa pērn bija 33,534 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 50%.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Telekomunikācijas Tet Latvijas Mobilais telefons LMT Māris Kučinskis Ministru kabinets Ministru prezidents Tālis Linkaits
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form