Nozare lūdz neizsludināt likumu par azartspēļu apturēšanu; norāda uz pretrunām
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Piektdien, 20. martā, Saeima steidzamības kārtībā likumprojektā par pasākumiem "Covid-19" izraisītās krīzes pārvarēšanai atbalstīja normu iekļaušanu, kas paredz visu azartspēļu organizēšanas licenču apturēšanu. Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) norāda, ka pieņemtās normas ir pretrunīgas un prettiesiskas, kā arī nav balstītas ekspertu izvērtējumā, portāls "Delfi" uzzināja asociācijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeima likumprojektā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar "Covid-19" izplatību" iekļāva 8. pantu, kas paredz aizliegumu organizēt azartspēles un izlozes, izņemot interaktīvās azartspēles, skaitļu izlozes un momentloterijas, un arī 81. pantu, kas paredz uz šī likuma darbības laiku Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai apturēt visas azartspēļu organizēšanas licences gan fiziskajās azartspēļu organizēšanas vietās (kazino licence, spēļu zāles licence, bingo zāles licence), gan interaktīvajā vidē un/vai izmantojot elektronisko sakaru pakalpojumu starpniecību.

LSBA norāda, ka normas ir pretrunā viena otrai. "Vērojot Saeimas debates, ikviens varēja pārliecināties, ka likumdevējs nezina, ko tieši un kādēļ vēlas ierobežot, kā arī no Saeimas tribīnes izskanēja nepatiesi fakti, kas situācijā, kad normas netika rūpīgi sagatavotas un izvērtētas, neveicina personu uzticēšanos valstij un tiesībām", norāda asociācijas prezidents Arnis Vērzemnieks.

Normas ir pretrunā arī ar Satversmes 90. pantu, saskaņā ar kuru ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, uzskata LSBA. Atbilstoši likumprojekta pārejas noteikumu 2.punktam likuma normas piemērojamas no ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīža, lai ierobežotu "Covid-19" izplatību – tātad likumprojektā iekļautajām normām ir piešķirts atpakaļejošs spēks no 2020. gada 12. marta.

Turklāt arī Saeimas Juridiskais birojs 20. marta Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē norādīja uz risku, ka ar priekšlikumu Nr. 16 iekļautā norma, neparedzot pārejas noteikumu un ņemot vērā šī priekšlikuma iesniegšanas un apspriešanas procesa nepilnības, nav atbilstoša Satversmei, uzsver LSBA.

"Līdz šim ierobežojumi pēc rūpīga ekspertu izvērtējuma tika skaidri noteikti Ministru kabineta 12.03.2020. rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu". Mēģinājums apiet noteikto kārtību, citā likumprojektā iekļaujot normas, kas neattiecas uz tā mērķi un tvērumu, radīs precedentu citu jautājumu risināšanai šādā veidā, kā arī milzīgu tiesiskās nenoteiktības sajūtu visu nozaru uzņēmumiem," tādu viedokli pauž LSBA.

Jau vēstīts, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus.

Visās tirdzniecības vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form