Pabeigti KNAB mājvietas atjaunošanas darbi
Foto: Publicitātes attēli

VAS ''Valsts nekustamie īpašumi'' (VNĪ) vadībā pabeigta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājvietas Rīgā, Citadeles ielā 1 fasādes atjaunošana, galvenās ieejas mezgla paplašināšana, daļēja iekštelpu modificēšana darbinieku vajadzībām, lietus ūdens novadīšanas pārbūve un fasādes apgaismojuma ierīkošana ar ietves seguma nomaiņu, informē VNĪ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas ir loģisks turpinājums VNĪ 2018. gadā veiktajiem darbiem, pielāgojot ēku Latvijai stratēģiski nozīmīgās institūcijas pienākumu veikšanai un nodrošinot tās ilgāku un efektīvāku ekspluatāciju," informē VNĪ nī attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis – Pigits.

Fasādes atjaunošanas darbus veica SIA "Labā māja Latvija". Daļai darbu izpildes piesaistīts piegādātājs ar industriālās drošības sertifikātu un atbilstošu personālu, AS "UPB". Projektētājs – SIA "Citrus Solutions", arhitekte Ilze Didrihsone. Kopumā darbu veikšanā ieguldīti nepilni 700 tūkstoši eiro, kas tiek segti no VNĪ kapitālieguldījumiem. Līdz ar nama ārējās fasādes sakārtošanu pilnībā atjaunots ēkas ārējais veidols un ierīkots perimetra apgaismojums, priecējot ēkā strādājošos, Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Ēka Citadeles ielā 1, Rīgā kļuva par KNAB mājvietu 2018. gada pavasarī pēc VNĪ vadībā veiktās ēkas pārbūves. KNAB ieguva aptuveni par trešdaļu plašākas, organizācijas specifiskajām vajadzībām pielāgotas telpas (2503 kvadrātmetru vietā 3756) ar ievērojami plašākām un ērtākām pārrunu telpām. Tas bija viens no organizatoriski sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem telpu pielāgošanas projektiem, jo bija jāizpilda paaugstinātas drošības prasības. Iepriekšējo būvdarbu gaitā tika veikta pilnīga jumta seguma nomaiņa, ēkas inženierkomunikāciju tīklu pārbūve, mūsdienīga energoefektīva apgaismojuma un stiklotās iekšpagalma fasādes ierīkošana, telpu pārplānošana atbilstoši biroja vajadzībām, nesošo konstrukciju pastiprināšana atbilstoši plānojumam, kā arī apdares un citi darbi.

Biroja telpu pielāgošana KNAB vajadzībām Rīgas vēsturiskā centra teritorijā izvietotajā 1875. gadā celtajā ēkā notika laika posmā no 2015. – 2018. gadam. Nama pārbūvē veikti ieguldījumi 2,42 miljoni eiro apmērā, kas tika segti no VNĪ finanšu līdzekļiem, atgūstot tos ilgtermiņā nomas maksas veidā. Iepriekš ēka bijusi mājvieta VID Rīgas muitas reģionālajai iestādei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.