Pagājušajā nedēļā elektrības cena Latvijā kāpusi par 56%
Foto: Pixabay

Pagājušajā nedēļā visos "Nord Pool" sistēmas tirdzniecības apgabalos elektroenerģijas cenas ir pieaugušas, liecina "Latvenergo" dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cena kāpa par 56% un vienoti bija 189,35 eiro par megavatstundu (EUR/MWh). Igaunijā elektroenerģijas cena bija 181,06 EUR/MWh, kas ir pieaugums par 50%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena kāpa par 54% līdz 145,71 EUR/MWh.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenu palielinājumu galvenokārt noteica vēja elektrostaciju izstrādes kritums "Nord Pool" reģionā par 48%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Elektroenerģijas cenas Baltijā sekoja līdzi cenu pieauguma tendencei Ziemeļvalstīs. Ietekmi uz cenām Baltijā atstāja par 32% mazākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala, kā arī par 23 % mazākas enerģijas plūsmas no Somijas.

Turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 78%.

Vienlaikus "Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās līdz 6857 gigavatstundām (GWh), un izstrādes apjomi samazinājās līdz 7225 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 482 GWh. Latvijā kopā tika patērētas 127 GWh elektroenerģijas, kas ir par 1% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% un bija 148 GWh. Arī Lietuvā patēriņš samazinājās par 1% līdz 207 GWh.

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 6%, tika saražota 321 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 15% līdz 70 GWh. Tikmēr Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 26% līdz 179 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 72 GWh, kas bija par 7% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 55%, Igaunijā – 121%, bet Lietuvā 35%. Baltijas valstīs tika saražoti 67% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.