Palielinājies no jauna reģistrēto uzņēmumu skaits
Foto: Pexels

Aizvadītajā mēnesī jauno uzņēmumu skaits audzis, liecina "Lursoft" pētījuma dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja jūnijā un jūlijā reģistrēts jauno uzņēmumu skaita kritums, tad augustā to skaits atkal pieaudzis. Lursoft apkopotā informācija atklāj, ka pagājušajā mēnesī reģistrēti 717 jauni uzņēmumi, kas ir par 220 uzņēmumiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Analizējot datus par augustā reģistrēto uzņēmumu apmaksāto pamatkapitālu, redzams, ka to kopsumma sasniedz 4,39 miljonus eiro, savukārt sabiedrību ar ierobežotu atbildību vidējais pamatkapitāls (mediāna) augustā bijis 200 eiro. Tikpat liels jaunreģistrēto sabiedrību ar ierobežotu atbildību vidējais pamatkapitāls bijis arī jūlijā.

"Lursoft" izpētījis, ka vairāk nekā puse, t.i., 57,84%, no visām aizvadītajā mēnesī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību bijušas ar pamatkapitālu, kas mazāks par 2800 eiro, tostarp 152 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls bijis vien 1 eiro.

TOP 9 lielākie augustā reģistrētie uzņēmumi pēc apmaksātā pamatkapitāla apjoma:

1. SIA “Kukelis Capital”: 2,52 miljoni eiro
2. SIA “Avenue Property 2”: 618,39 tūkstoši eiro
3. SIA “Proekts Tris”: 158 tūkstoši eiro
4. SIA “Velocity Lab”: 80 tūkstoši eiro
5. SIA “AG Mājas”: 59 tūkstoši eiro
6. SIA “Kalvasta Būve”: 50 tūkstoši eiro
7. AS “NTT Operator”: 25 tūkstoši eiro
8. AS “NTT”: 25 tūkstoši eiro
9. SIA “MP Logistic”: 17,5 tūkstoši eiro

Pagājušajā mēnesī reģistrēts tikai viens uzņēmums ar pamatkapitālu, kas pārsniedz 1 miljona eiro robežu. Tas ir SIA "Kukelis Capital".

"Lursoft" izziņas informācija atklāj, ka Kasparam Kukelim piederošā uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,5 miljoni eiro. Uzņēmējam savulaik piederējis SIA "Kukelis Asset Management", kas likvidēts 2010. gadā, arī SIA "Mēness akmens", kas likvidēts 2011. gadā, tāpat arī Kaspars Kukelis ir nekustamo īpašumu jomā strādājošā SIA "Z Park Apartments" līdzīpašnieks. Uzņēmumam gan pirms gada uzsākts likvidācijas process.

Arī otrs lielākais augustā reģistrētais uzņēmums, gluži tāpat kā SIA "Kukelis Capital", reģistrēts Rīgā. Tas ir SIA "Avenue Property 2", kura apmaksātais pamatkapitāls sasniedz 618,39 tūkstošus eiro. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir SIA "Avenue Property", savukārt patiesais labuma guvējs – Arvydas Avulis no Lietuvas.

"Lursoft" izpētījis, ka uzņēmējam patiesā labuma guvēja statuss šobrīd reģistrēts septiņos Latvijas uzņēmumos, tostarp arī SIA "Teikums", SIA "Jaunā teika Ausma", SIA "Starta 17" u.c. Jānorāda, ka jaunais uzņēmums SIA "Avenue Property 2" izveidots, atdalot daļu no SIA "Jaunā Teika offices". Dažas dienas pēc reģistrēšanas jaunais uzņēmums kļuvis par SIA "Jaunā Teika Ausma" līdzīpašnieku (60%), savukārt SIA "Jaunā Teika offices" šajā uzņēmumā turpmāk piederēs 40% (pirms reorganizācijas – 100%) kapitāldaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešais lielākais augustā reģistrētais uzņēmums bijis SIA "Proekts Tris" ar 158 tūkstošu eiro lielu pamatkapitālu. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs un arī valdes loceklis ir Arsens Tahtadžjans, kuram pieder arī SIA "Projekts Divi" un SIA "Parangon". Abi uzņēmumi strādā nekustamo īpašumu jomā.

Tāpat kā SIA "Kukelis Capital", SIA "Avenue Property 2" un SIA "Proekts Tris", kopskaitā 50,63% no visiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem uzņēmumiem to īpašnieki ir bijuši kapitāldaļu turētāji iepriekš arī citos uzņēmumos.

No lielāko augusta uzņēmumu saraksta pirmās astoņas vietas ieņem Rīgā reģistrētās kapitālsabiedrības. Lielākais pagājušajā mēnesī reģistrētais uzņēmums ārpus galvaspilsētas ir SIA "MP Logistic" no Ventspils. Minēto uzņēmumu reģistrējis Maksims Paškevičs, ieguldot tā pamatkapitālā 17,5 tūkstošus eiro.

Uzņēmējam pieder arī SIA "Certos" kapitāldaļas, taču pēdējos gados šis uzņēmums nav guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības. Pagājušajā mēnesī Ventspilī reģistrēti kopumā septiņi jauni uzņēmumi. Neskaitot Rīgu, kur reģistrēti 45,77% no visiem augusta jaunajiem uzņēmumiem, visvairāk jaunreģistrēto uzņēmumu pagājušajā mēnesī bijis Jelgavā (27), Ogres novadā (20), Ķekavas novadā (20), Mārupes novadā (19) un Jūrmalā (19).

Lielāko daļu (88,98%) no visiem augustā reģistrētajiem uzņēmumiem veido sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet vēl 9,21% – individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī arī reģistrētas 5 ārvalsts komersantu filiāles, 2 akciju sabiedrības, 3 zemnieku saimniecības un pa vienai pilnsabiedrībai, individuālam uzņēmumam un zvejnieka saimniecībai. Ārvalstu kapitāls reģistrēts nepilniem 12% no visiem augusta uzņēmumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.